Na čem pracuju – nová rubrika

ukaž co dělášUž jsem to chtěla spustit několikrát, ale neměla jsem k tomu odvahu. Jenomže včera jsem přečetla Ukaž co děláš od Austina Kleona a tak jsem si řekla, že je to přesně to, co bych měla udělat. Co? Každý pátek sepíšu článek o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co mě oslovilo, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden. Pokud se někdo přidá a založí si na blogu podobnou rubriku, budu jen ráda.

Na čem jsem pracovala

1) korektury: tento týden mám trochu oddechový, v Rovnosti po minulém týdnu s dvojitými směnami pracuju od neděle do úterý a potom až v pátek. Dobrý pocit z práce z minulého týdne, kdy jsem byla pochválená na poradě za vychytání jedné slovní záměny, se jen upevňuje, když se mi to stejné (jen v jiném článku) podaří i tentokrát. Jde o trochu štěstí a důslednosti nad rámec mých povinností, podle kterých ručím pouze za správnou gramatiku a typografii.

2) nový nápad: nechci ještě prozrazovat všechno, zatím zjišťuju, jestli to vůbec je dobrý nápad. Zjišťování mi trvá skoro celé pondělní a úterní dopoledne. Mám chuť přeložit jednu knihu, takže čtu stránky jednoho překladatele, který má na webu rubriku s radami pro začátečníky, ptám se a zkoumám zákony.

3) knihy: tento týden čtu na střídačku Vílí kruhy od Temnářky, Stallo od Stefana Spjuta (to proto, že Vílí kruhy si nemůžu vzít do šaliny) a včera jsem přečetla Ukaž co děláš od Austina Kleona. Podařilo se mi dopsat recenzi na Kameny a hvězdy od Václava Cílka (recenzi jsem odeslala na Vaše literatura) a na Hastrmana od Miloše Urbana.

4) psaní: zatím jsem napsala článek o dalších 3 laureátech Nobelovy ceny za literaturu a o masopustu pro nový projekt Jiný proud – tradice a alternativy jižní Moravy. A tento článek.

5) weby: spustila jsem nový web Jiný proud. Původně jsem to chtěla tajit, dokud to nebude úplně perfektní, ale nakonec jsem ho spustila hned, jak jsem na něm začala pracovat. Vymýšlím strukturu, rubriky a hledám/předělávám šablonu. Na tomto blogu (Tichý koutek) jsem upravila přehled recenzí, doplnila jsem tam i recenze, které jsou na jiných webech.

6) jinak jsem toho moc nestihla, prcek je už třetí týden doma, takže místo abych měla klid na odpočinek a na práci, tak mu odpovídám na otázky, snažím se ho něco naučit atd. Hrozně se těším, že v pondělí půjde konečně zase do školy, i když to zase znamená, že budu muset aspoň 2x za týden vstát a odvést ho tam nebo přivést po obědě domů.

7) ve čtvrtek jsem byla u zubaře, podstoupila jsem komplet dentální hygienu, nakoupila lepší kartáčky a pastu Parodontax a hodlám si během dalších tří měsíců vyzdravit a zachránit, co se dá. Parodontóza to sice zatím není, ale já chci mít zdravou pusu, a navíc takové miniaturní neléčené záněty můžou mít vliv na další orgány, třeba na játra, která mi poslední rok nepřipadají vůbec zdravá, i když oficiálně žádnou nemoc nemám.

8) v úterý jsem byla nakupovat. Už minulý týden se mi podařilo sehnat suprové džíny, teď jsem koupila v Lidlu sportovní černou mikinu za pěkných 260 korun.

Inspirace pro tento týden

1) Austin Kleon: přesvědčil mě, že má smysl sdílet svou práci jako proces, nejen jako výsledek

2) Roman Hřebecký: napsal skvělý článek o tom, jak to udělat, aby obsahový marketing přinášel výsledky

3) Michal Berg: založil si na svém blogu rubriku o osobnostech, které ho inspirují

4) Rokle šedé smrti: vyhlášení literární soutěže (uzávěrka 30. června). Že by?

5) Simon Mawer: minulý týden byl v Brně, kde sledoval premiéru inscenace podle své knihy

6) Okolo Pálavy: propozice běhu na 9,3 km kolem mé milované Pálavy. Už se chystám.

7) Anna Sálová (H1): jak se stát copywriterem a co je špatného na webtrhu

8) Michal Jirásek: na svém blogu zveřejňuje detailní výpis toho, na čem pracuje, i toho, jaké z toho má výsledky.

9) Michal Horák: překladatel, který na svém blogu radí, jak začít překládat

10) Jiří Hamza (předseda Českého svazu biatlonu): manažeruje stylem “nejdůležitější je komunikace, vztahy, zodpovědnost a služba věci” (přečtěte si rozhovor v sobotní Rovnosti)

Plány na další týden

1) korektury: příští týden mám opět volnější, v Rovnosti budu jen od úterý do čtvrtka, nic jiného momentálně nemám.

2) nové nápady: 17. února se v muzeu koná akce k výstavě o Velké Moravě. Pravděpodobně pouze pro novináře. Podaří se mi tam dostat? Druhý nápad se týká bezplatného kurzu (ještě nevím čeho) v rámci Týdne otevřeného vzdělání.

3) knihy: potřebuju dočíst Stallo a napsat na něj recenzi. Jinak čtu Vílí kruhy a chystám se na Siddhártu nebo na Pěnu dní. Recenzi bych ráda napsala i na Ukaž co děláš.

4) psaní: tento týden chci zapracovat na novém projektu Jiný proud. Chci napsat takový úvodní článek o tom, čemu se projekt bude věnovat, upoutávku na kurz o přírodních stavbách a článek o Indies Records a o Popeleční středě. Na tento blog (Tichý koutek) chystám další 3 nobelisty + recenze.

5) weby: nejdůležitější bude najít nebo vytvořit dobrou šablonu pro Jiný proud. Představu už mám.

6) chtěla bych si udělat pořádek v účtech a sepsat daňové přiznání

7) rozhodla jsem se, že si vymazlím životopis a profil na LinkedIn. S výsledkem se pochlubím.

8) v sobotu, pokud bude pěkně, se chci projít po lese, v pondělí bych ráda zašla na autorské čtení Martina C. Putny

9) ve středu mě čeká přeplombování dalšího zubu, těším se, až to bude za mnou

10) zjistila jsem, že za měsíc mi končí smlouva u T-mobile, takže musím zjistit, kam dál.

Tak.

A na čem pracujete vy?

G090021

Obrázek: melvil.cz

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

6 replies to “Na čem pracuju – nová rubrika”

 1. Casion says:

  Nápad na článok e to určite dobrý, raz za čas je fajn takýto zhrňujúc článok, v ktorom sa stretne to čo človek urobil s jeho plánmi do budúcnosti. Z menovaných kníh síce nepoznám ani jednu, avšak skúsim sa po nich porozhliadnuť a možno ma nejaká zaujme 🙂

  1. Lenny says:Author

   Díky. Na knihy, o kterých tu píšu, chci co nejdřív napsat recenze, tak si je potom přijď přečíst.

 2. Markét R. says:

  Skvělý nápad, něco takového nosím v hlavě už dlouho, ale zatím se nějak nemám k akci. Ale ráda se připojím, je to výborná motivace, když někdo realizuje podobný plán dřív než já. 😉

  1. Lenny says:Author

   připoj a pak pošli info, abych se k tobě mohla taky chodit inspirovat 🙂

 3. Prekvapive se jedna o inspiruji prispevek. Tomuto tematu se trosku venuji na mem blogu, ale po precteni tohoto clanku musim uznat, ze na tom jeste musim zapracovat.

 4. Inspirující, díky. Už jsem si koupila a stáhla Kleona:-)

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *