Na čem pracuju: srpen 2018

Tentokrát sem hodím jen krátké shrnutí za srpen a poběžím zase dál – nestíhám. Po trochu lenošivém, horkém srpnu se věci rozběhly velkým tempem. Ale o tom napíšu až do příštího souhrnu.    Jubilejní padesátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

 

 

Co jsem dělala v srpnu?

1) korektury: korektury pro časopis Roots a další kapitolu z knihy Smrtelně chladný karpatský vítr

2) co jsem četla: Bezejmenná od Bondyho

Co jsem viděla: Lov na příšery (Čína, 5/5), Zabít Gunthera (Arnold, 2/5), O otci (český krátkometrážní, 5/5), Zátah: Vykoupení (Indonésie, 5/5), Dívka, která si hrála s ohněm (3/5), Lovec trolů (1/5, ani jsem nedokoukala).

3) co jsem psala: články pro časopis Roots, článek o staré čínské literatuře a svoji vlastní knihu (víceméně na mobilu, po chvilkách – i s tím, co už jsem měla z dřívějška, jsem zvládla 3 kapitolky)

4) web: kompletně jsem předělala tento web. Nová šablona, nové menu (vlastnoručně vyrobené buttonky), nové řazení rubrik, napůl statická první stránka a předělané některé další věci.

5) domeček: navozila jsem další várku starých cihel a rozhodla jsem se, že když letos nestihnu kuchyň (nemám pořád to povolení), tak aspoň udělám novou příčku a strop v obyváku.

Na zahradě sklízíme rajčata, okurky… a začali jsme chodit na špendlíky. Lenka z nich vaří super marmelády.

6) zdraví a kondice: začali jsme jezdit na kole! Napoprvé jsem byla v Kyjově (celkem 25 km), pak 2x 5 a jednou 10 km, kdy jsem zaučovala Lenku, a pak už jsme začali jezdit víc: 18 km ke studánce Bezdýnce, 20 km sama po lese (kus jsem tlačila) a dalších 20 km s Lenkou a Jeníkem a jednou 12 km do Bohuslavic s Jeníkem a kamarádkou M. Dohromady cca 120 km.

7) sociálno a relax: na dovolenou k nám přijeli kamarádi Čarodějové. Vzali jsme je na procházku a do Art mlýna, kde opět byl PhDr. Radim Urbánek, velký odborník přes mletí a mlýny, taky krajani z Chorvatska, kteří umí zaplétat lana postaru.

8) nákupy a další radosti: objednali jsme si pytlíčky semínek, sušeného ovoce, čokolády a pytel rýže od mých oblíbených Pytlíků (www.pytlici.cz). Na konci srpna jsem se naučila, jak se převazují balíky slámy.

Září?

Vzhledem k tomu, že září už končí, tak sem nebudu psát, na co se chystám – to se dočtete hned příště. Jen jednu věc zmíním: začnu (začala) jsem s bouráním stropu a jedné příčky v domečku. Bohužel až takhle pozdě. Snad to přežiju.

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *