Na čem pracuju: únor 2018

ukaž co dělášZemě zamrzla a s ní i moje plány na to, jak začnu pracovat na vlastních projektech a hlavně na domečku. Za celý únor jsem se tam nebyla ani podívat. Měsíc jsem poctivě rozdělila mezi práci u počítače v teplém azylu u rodičů a relax u přátel. Navíc jsem hodně plánovala, učila se a hledala nové možnosti.

Čtyřicátý čtvrtý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v únoru?

1) korektury/editace: korektury pro časopis Roots, editace dalších kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr.

2) co jsem četla: kousek čtvrtého dílu Temné věže od Kinga, jinak jen texty na webech.

Co jsem viděla: třetí sérii Walking Dead, Doktor Mesmer s neskutečným Alanem Rickmenem, The Circle o možném zneužití technologií a sociálních sítí a přenádhernou Horskou hlídku o boji tibetských ochránců antilop proti pytlákům.

3) co jsem psala: články pro časopis Roots (o lékořici, černuše a o typologii přírodních domů), copy pro Cestolino (dalších 10 zemí a na konci měsíce ještě dalších 10) a článek z dějin literatury o nejstarší čínské literatuře.

4) učení: dál jsem opakovala angličtinu a HTML5, na SoloLearn jsem dokončila kurz HTML Fundamentals.

5) fotografování: Snapwire mě trochu zklamalo tím, že mám stále 0 bodů (takže omezené možnosti) a téměř nulovou odezvu. Založila jsem si proto účet na další, trochu podobné aplikaci EyeEm, kam jsem nahrála prvních 14 fotek a kde mi už pěkně naskakují lajky (4 fotky mají přes 10 lajků). Každá fotka tu prochází přísným schválením, z těch 14 mi schválili 10, což mě těší – všechny 4 odmítnuté byly pořízené starým 3Mpx digitálem, zamítnutí bylo nejspíš jen kvůli menšímu rozlišení (ale 9 ze stejného foťáku je schválených, takže i bez nóbl techniky to jde).

6) kreslení: jedna rychlokresba černou fixou na téma “brána”

7) úklid: trochu jsem porovnala oblečení a papíry, kompletně přeskládala knihovnu (vejde se mi tam tak polovina knížek, zbytek musel zůstat v bedně) a našla staré fotky na CD, tak se jimi teď probírám. Inspirovala jsem i mamku, která probrala věci po babičce a nabídla na prodej hrníčky a další věci.

8) kondice a předsevzetí: byla zima, takže jsem nedělala nic, jen občas došla 2 km na vlak a poslední týden štípu dřevo místo táty, protože si natrhl vazy. V 8 hodin vstávám akorát když jsem u přátel, kteří tak vstávají normálně, doma se zase vracím k pozdnímu vstávání (9x kolem 8h, 10x mezi 9 a 10h, 6x mezi 10 a 11h a 3x dokonce po 11h – jak vidíte, začala jsem si to aspoň evidovat, abych měla co zlepšovat).

9) sociálno: necelý týden u kamarádky poblíž Ústí nad Orlicí (návštěva místního blair witch) a pár dnů na Pasekách, společná práce, společné jídlo (indická hostina i se sladkou tečkou a čajem masala, kari s kuřecími žaludky, dýňová polívka…) a koukání na The Walking Dead. A taky dny se synovcem Tomíkem a svátek s Lenkou. Jinak se socializuju jenom přes sítě a už mi to leze na mozek.

10) jak plním dlouhodobé plány: udělala jsem si profil na fotobance/prodejní aplikaci a zkouším prodávat fotky; udělala jsem kurz HTML Fundamentals; pokračuju v kurzu na Duolingu.

Co budu dělat v březnu?

Vyrazím konečně na domeček a do lesa! Jsem natěšená na jaro jako už dlouho ne, protože to znamená, že se budu moct vrátit tam, kam chci, a k tomu, co mě nejvíc baví. A hlavně budu zase častěji s L. Bude teplo (nebo aspoň tepleji), začnu makat na domečku a sbírat první výhonky a bylinky. A fotit. A chodit, možná i běhat. Prostě jaro.

1) korektury/editace: korektury pro časopis Roots , editace dalších kapitol sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr.

2) co budu číst: dočtu čtvrtý díl Temné věže a pak začnu Jak udělat revoluci: Zápisky z trestanecké kolonie od Naděždy Tolokonnikovové (členky Pussy Riot).

3) co budu psát: články pro časopis Roots a pro Cestolino, ráda bych se konečně dostala i k práci na knize.

4) domeček: takže znovu: začnu s vyklízením půdy, odříznu velký keř buxusu, vyrobím dvířka na půdu, sešroubuju a sestavím 2 velké skříně a uklidím do nich věci z Brna, zapojím pračku, vyčistím kohoutky u vany, shodím strop nad spižírnou, pokusím se vyřešit špatný okap, začnu stavět příčku kolem spacího koutku (nejdřív tam ale ještě dodělám kousek základu) a dojedu si pro bigbagy pěnoskla, co mi u sebe schovávají kamarádi.

Začneme i s prací na zahrádce a na poli. A abych se nenudila, dostala jsem starou toaletní skříňku, která potřebuje opravit.

5) učení: dál budu opakovat angličtinu a na začátku měsíce odstartoval kurz Mediavel Icelandic Sagas na The University of Iceland (online přes EdX).

6) fotografování: průběžně nahrávat fotky na EyeEm (cca 15 za měsíc) a fotit nové

7) úklid: až se dostanu na domeček, tak budu uklízet tam, do té doby chci zazálohovat další fotky na Flickr a protřídit další věci, které jsem si odvezla k rodičům

8) kondice: pokračovat ve snaze začít vstávat v 8 hodin (neboli chodit spát o půlnoci) a začít aspoň chodit (nebo i klusat) po lese a nějaké protahovací cviky na záda, která mě zlobí.

9) sociálno: chystám se na 2 velké akce, konferenci Skrz prsty a konferenci Stavby z přírodních materiálů. Chci na nich domluvit kontakty na případnou spolupráci nebo aspoň články a rozhovory na web i do časopisu. Pokud to stihnu, tak bych ráda viděla kvetoucí mandloně v Hustopečích (ale spíš asi ne, kvůli zimě jsme ve skluzu a víkendy jsou vzácné).

blair witch

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *