Knižní výzva 2018

reading-in-the-forrest-2018Mám tu od ledna jeden dluh: letos jsem ještě nesepsala svoji vlastní knižní výzvu, jako jsem to dělala poslední čtyři roky. Je jiná než ty, které kolují po různých serverech a blozích a mně osobně dávají smysl maximálně tak z poloviny. Vymyslela jsem si ji tak, aby vyhovovala mně osobně a abych si díky ní přečetla knihy, které si skutečně chci přečíst. A nevynechala přitom žádnou oblast, která mě zajímá.

Chci číst knihy, které mě pobaví i posunou směrem dopředu. Dramata i hrdinské příběhy, knihy osobního rozvoje i knihy o bylinkách, známé světové autory i moje české oblíbence. Objevovat nové obzory a nepouštět ty „staré dobré“…

tady si můžete přečíst vyhodnocení knižní výzvy 2017 + seznam 13 nejlepších přečtených knih

Knižní výzva 2018

I) Chci přečíst/dočíst 3 knižní série:

1) Ursula K. Le Guin – hainský cyklus (zatím jsem přečetla Rocannonův svět, Levá ruka tmy a povídku Les se svět, svět je les):

2) Stephen King – Temná věž (mám přečtení 3 díly): Čaroděj a sklo

3) ?

– rozečteno mám i Sandman – Neil Gaiman, Zeměmoří od Ursuly Le Guin, Hraniční trilogie od C. McCarthyho a nově chci zkusit Černokněžníka (Juraj Červenák), Příběhy Alvina tvůrce (O. S. Card). Nejdřív ale Temnou věž, která mě úplně pohltila.

II) Přečíst 5 knižních klasik – těch knih, které když neznáte, jako byste měli mezeru ve vzdělání – nebo těch, které obdržely nějakou větší cenu.

1)

2)

3)

4)

5)

– letos bych se chtěla začíst do klasiků, o kterých jsme se učili v hodinách literatury. A samozřejmě o nich také něco napsat.

III) Najít, vidět a pak napsat o pěti filmech, které jsou podle knižní předlohy nebo mají něco společného s literaturou.

1)

2)

3)

4)

5)

IV) Přečíst 5 knih, které vyšly od ledna 2017 nebo teprve vyjdou.

1)

2)

3)

4)

5)

V) Přečíst 5 knih od českých (československých) autorů:

1)

2)

3)

4)

5)

VI) Přečíst 5 knih světové beletrie – knih, které sice nedostaly žádné vyznamenání, ještě se nestihly stát klasikou, ale které stojí za to. Letos bych se ráda zaměřila na knihy napsané v Asii nebo Africe.

1)

2)

3)

4)

5)

VII) Přečíst 3 knihy primární četby – duchovní, filozofické, ekologické, populárně vědecké (hlavně o vesmíru a Zemi) atd. Číst knihy napsané dalajlámou, ne zprostředkované někým jiným „o dalajlámovi“.

1)

2)

3)

VIII) Chtěla bych si přečíst 3 knihy o tom, jak funguje dnešní svět (tedy přesněji dnešní společnost, politika, ekonomika atd.). Životopisné, dokumentární, rozhovory, svědectví, názory, rozbory etc.

1)

2)

3)

IX) Přečíst 3 knihy, které se označují jako „knihy osobního rozvoje“, „motivační literatura“ atd.

1)

2)

3)

X) Chtěla bych číst (nebo spíš studovat) i odbornou (sekundární) literaturu, hlavně z oblasti religionistiky, historie (nejvíc z pravěku, Kelti a Slovani) a literatury:

1)

2)

3)

XI) Také nějaké knihy o řemeslech, zemědělství a stavbách, bylinkách a přírodě mám v plánu – i když víc než číst chci tohle studovat přímo v terénu…

1)

2)

3)

XII) A nakonec si také prostuduju nějakou příručku o tom, jak psát, jak dělat marketing nebo vytvářet web:

1)

2)

XIII) Letos bych chtěla přečíst 3 knihy v angličtině.

1)

2)

3)

Celkem bych chtěla přečíst 40 knih.

Snad tu mám všechno.

Co máte v plánu pro letošní rok vy?

Image copyright: NightFlame666

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *