Na čem pracuju (7.-14. března)

ukaž co dělášRozjezd nového webu a jeho FB skupiny, zlepšená životospráva a PR pro tanečně-divadelní večer s vůní Persie Norooz, který se uskuteční příští týden v Brně.

Pátý díl nové rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Každý pátek (nebo sobotu) o tom, na čem jsem přes týden pracovala, co mě oslovilo, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další týden. Pokud se přidáte a založíte si na blogu podobnou rubriku, budu jen ráda.

Co se podařilo

1) korektury: zaprvé pro Rovnost, zadruhé pro neziskovku INEX-sda (šest stránek projektů)

2) knihy: ještě čtu Meluzína, dívka jménem Ema ze série Sanatorium podvržených. Je to skvělá směs Gaimanova filmu Maska zrcadla a Holdstockova Lesa mytág s nádechem poetičnosti typické pro Ondry Netíka. Užívám si to.

3) psaní: Jiný proud – zpracovala jsem přednášku Ondry Netíka Jak si levně postavit přírodní dům a sepsala článek o jarní rovnodennosti a tradicích načich pohanských předků. Tichý koutek – Teaser Tuesday a 2 nobelisti. Celkem 4 články, ale nestihla jsem žádnou recenzi.

4) weby: založila jsem FB skupinu pro web Jiný proud, už se tam přihlásilo i pár lidí. Přidala jsem stránku s kontakty na sebe. Web je propojený s Google Analytics, návštěvnost zatím kolísá mezi 10 a 44 lidí/den (po měsíci a půl od založení a po prvním týdnu ostrého provozu a propagace).

Jo, ještě jsem se nepochlubila návštěvností na Tichém koutku: leden 654 UN/ 1 952 návštěv/ 22 955 stránek, nej článek Inspirativní ráno se Stano Gálikem. Únor 676 UN/ 2 537 návštěv/ 16 895 stránek, nej článek Na čem pracuju 1. V únoru to bylo poprvé 90 lidí/den, jupí! Je vidět, že se vracíte a čtete, díky za to.

5) PR: mimo propagace vlastního webu mám teď na starost i Norooz. Pro začátek jsem akci přidala na portál GoToBrno.

6) životospráva: je to trochu lepší, jím hodně zeleniny, v neděli jsem byla na procházce a ve středu dokonce 2 km + 1 hodina práce (rozmontovat 3 IKEA knihovny a sbalit to) + 4 km svižnou chůzí. Chtěla bych v tom pokračovat. Snad už bude hezky, ve středu jsem musela prát a sušit (mokro, zabláceno).

Co se nepodařilo

1) oba výlety byly mimo plán, pořád mi něco narušuje moje moje. Dělat dobrovolně dobré věci pro druhé je fajn, ale kdo za mě podá to daňové přiznání?

2) pro web Jiný proud jsem se rozhodla po minulých zkušenostech nezaložit FB stránku, ale FB skupinu. Problém nastal s FB like boxem, který na skupinu nejde udělat. Hledala jsem proto nějaký social media feed plugin (zkusila jsem Social Media Mashup, Feed Them Social a Custom FB Feed), ale vizuálně to pořád nebylo ono a navíc jsem pak ještě musela řešit stížnost webhostingu, že jeden z nich dělá “nepřiměřené akce”. Tak jsem je zase smazala a teď přemýšlím, jak to udělat jednodušeji (asi bude jen klikací ikonka na FB + druhá na RSS).

Co mě čeká příští týden

1) korektury: jen pro Rovnost, na víc není čas

2) knihy: stejně jako minulý týden: až dočtu druhý díl Sanatoria podvržených, čeká mě tu Svatyně od Faulknera a rozečtené Vílí kruhy. Chtěla bych taky probrat knihy, které jsem četla nedávno a které se mi nahromadily na polici, a buď napsat recenze, nebo je vrátit/uklidit. Taky si chci přečíst kousek nějaké odbornější (asi Perun).

4) psaní: sem bych chtěla napsat aspoň jednu recenzi (Pěna dní, Sandman 5, Já robot). Na Jiný proud chci sepsat článek o kurzech práce s hlínou. A potřebuju taky sepsat článek o Noroozu, to už mělo být hotové. Nestíhám…

5) weby: na tomto webu bych chtěla změnit stránku “o mně”, na Jiném proudu dodělat “připojovací” tlačítka (FB, RSS a tak).

6) ve středu jdu na Inspirativní ráno s Danielem Gamrotem a v pátek pomáhat a kochat se na Norooz. Přijďte taky, je to v sále Břetislava Bakaly v Brně v 18:00 a bude to stát za to. Vstupenky můžete rezervovat u mě (meil nahoře na stránce).

norooz

A na čem pracujete vy?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *