Na čem pracuju: září 2018


Opět trochu opožděně: září bylo skvělé. Udělali jsme hodně práce, posbírali ovoce z remízků, poklonili se švestkovému entovi, našli a zase ztratili ježčí mládě… Padesátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v září?

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: vlastně nic

Co jsem viděla: severskou trilogii Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v lahvi (4/5), sci-fi 7 životů (3,5/5) a Annaudův Totem vlka (4,5/5)

3) co jsem psala: články pro časopis Roots a kousíček své vlastní knihy (pouze 2 kapitolky)

4) domeček: 8. září jsme začali sundávat strop nad obývákem, zbylé trámy zavěsili, 21. jsme rozebrali zeď mezi obývákem a kuchyní, od spíže až po komín (3 x 3,5 x 0,45 m) a poslední zářijový den vybetonovala nový základ.

Vyrobila jsem krásná dřevěná zamykací dvířka na půdu. A někdy na konci září nám ještě přivezli 4 metry dřeva, tak jsme hned první dva složili na zahradu.

Zavařili jsme několik litrů povidel, švestky jsme i sušili v sušičce. Sklízeli jsme rajčata, okurky, dýně a technické konopí na čaj.

Mimo toho jsem byla párkrát někde pomáhat, ale spíš jsem se snažila soustředit na vlastní domeček. I když to stejně jde tak nějak pomaleji, než bych potřebovala.

Říjen?

O plánech na říjen tu moc psát nebudu, dočtete se to snad už brzo – a navíc stejně úplně nevyšly. Zastavila mě žlučníková kolika, o které jsem už psala v minulém článku. Nutně potřebuju postavit tu zeď a ten strop, které jsme zrušili na začátku září, ale zatím nic z toho není, místo toho stále ohlodávám další kousky zdí. Držte mi palce, ať tam úplně nezmrznu.

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše emailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *