Na čem pracuju: září 2018


Opět trochu opožděně: září bylo skvělé. Udělali jsme hodně práce, posbírali ovoce z remízků, poklonili se švestkovému entovi, našli a zase ztratili ježčí mládě… Padesátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v září?

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: vlastně nic

Co jsem viděla: severskou trilogii Žena v kleci, Zabijáci a Vzkaz v lahvi (4/5), sci-fi 7 životů (3,5/5) a Annaudův Totem vlka (4,5/5)

3) co jsem psala: články pro časopis Roots a kousíček své vlastní knihy (pouze 2 kapitolky)

4) domeček: 8. září jsme začali sundávat strop nad obývákem, zbylé trámy zavěsili, 21. jsme rozebrali zeď mezi obývákem a kuchyní, od spíže až po komín (3 x 3,5 x 0,45 m) a poslední zářijový den vybetonovala nový základ.

Vyrobila jsem krásná dřevěná zamykací dvířka na půdu. A někdy na konci září nám ještě přivezli 4 metry dřeva, tak jsme hned první dva složili na zahradu.

Zavařili jsme několik litrů povidel, švestky jsme i sušili v sušičce. Sklízeli jsme rajčata, okurky, dýně a technické konopí na čaj.

Mimo toho jsem byla párkrát někde pomáhat, ale spíš jsem se snažila soustředit na vlastní domeček. I když to stejně jde tak nějak pomaleji, než bych potřebovala.

Říjen?

O plánech na říjen tu moc psát nebudu, dočtete se to snad už brzo – a navíc stejně úplně nevyšly. Zastavila mě žlučníková kolika, o které jsem už psala v minulém článku. Nutně potřebuju postavit tu zeď a ten strop, které jsme zrušili na začátku září, ale zatím nic z toho není, místo toho stále ohlodávám další kousky zdí. Držte mi palce, ať tam úplně nezmrznu.

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *