Nedělní To Read List XXV

sxc 3 booksTaké si po odložení dočtené knihy vždycky kladete otázku „a co číst teď“? Hledáte po internetu i po svých známých inspiraci jako honicí psi svoji kořist? Potom jste ve správný čas na správném místě! V této rubrice každý týden najdete 3 knihy, které si rozhodně chci v nejbližší době přečíst právě díky doporučení mých známých, recenzentů a dalších knihomolů, nebo třeba jen proto, že má kniha lákavé téma nebo lákavého autora.

1) Ursula K. Le Guinová: Atuánské hrobky

Přečetla jsem první díl série Zeměmoří a chvíli jsem přemýšlela, jestli číst dál. Původně jsem to totiž neměla v plánu, ale nakonec, protože jsem byla velmi příjemně překvapená a série mě zaujala, tak jsem si na To Read List přidala druhý díl jménem Atuánské hrobky. Jen jsem se modila, aby to nedopadlo jako ve filmu, který byl podle obou knih natočený – ten film je totiž úplně mimo.

No, musím se přiznat, že než jsem tohle uveřejnila, už jsem si knihu stihla přečíst. A vážně mě bavila. Recenze bude … hned po asi pěti jiných recenzích, které mám rozepsané nebo naplánované.

httpv://www.youtube.com/watch?v=oa_j_q4jEsM

2) Robert Holdstock: Poražení králové

Teď bych si ze všeho nejvíc chtěla přečíst třetí díl Merlinova kodexu od mého nejoblíbenějšího Roberta Holdstocka. Předchozí dva díly byly naprosto skvělé, až se úplně bojím, že se po dočtení třetího dílu budu muset s Merlinem, Urthou, Niiv a dalšími postavami rozloučit. Najde Iásón svoje ztracené syny? Změní se Merlin? A co se děje v říši mrtvých hrdinů? Jak dopadne tohle epické dobrodružství na pomezí reality starověkého světa a Holdstockových ne-světů?

3) Neil Gaiman: Sandman 3 – Krajina snů

Aby těch pokračování dnes nebylo málo, přidávám třetí díl série o Sandmanovi. Jde o čtyři příběhy, které dál rozvíjí svět pána snů. Tato série mě chytla hned na začátku, líbí se mi nápady, postavy, myšlenky i kresby. Nejvíc se těším na příběh o kočkách.

G090021

Zážitky posledních dnů a co čtu

Ve čtvrtek, cestou z práce na autorské čtení Petry Hůlové, jsem zahlídla a zaslechla Leny Andrade, legendární jazzovou zpěvačku z Brazílie. V pátek jsem se opět cestou z práce zastavila pod pódiem, na kterém zrovna vrcholil koncert Luboš Andršt Blues Band a pánové předváděli na sólových vyhrávkách svoje umění. Večerní Brno žije.

Dneska jsem byla na letos posledním autorském čtení z festivalu MAČ. Dnes četl básník Krchovský, na kterého jsem se nesmírně těšila a jehož čtení jsem si taky náležitě užila, i když jsem kvůli návalu seděla na zemi. Ale zase si můžu říkat, že jsem seděla na prknech, která znamenají svět… Reportáž bude co nejdřív.

Mimo práce a MAČ stíhám už jen chození na výlety, což mám letos místo dovolené, jelikož jiná asi nebude. Minulý týden (nebo už předminulý?) jsme se zatoulali na Obřanský hrad, včera jsme se neplánovaně dostali na Pernštejn, kde jsem naposledy byla ještě jako dítě. S námi šly dvě prťavé princezny a jeden o něco větší malý kešer (neboli hledač kešek – našli jsme dvě). Ráda bych něco napsala i o těchto výletech, ale obávám se, že to skončí pár fotkami na FB. Mimochodem, jestli ještě nejsme spřátelení, zvu vás tady a teď.

A co knihy? Po dočtení Atuánských hrobek se vrhnu na Poražené krále, ať mám celý Merlinův kodex komplet a můžu začít psát recenze. A potom se chystám buď na Nezahradu, Divočinu nebo sborník Wilth Ahwa.

V nejbližších dnech (nebo skoro hodinách) čekejte recenzi na knihu Služebník. S touto recenzí jsem se patlala skutečně hodně dlouho, ale už je skoro hotová. Naproti tomu nečekejte recenzi na Žítkovské bohyně, nenašla jsem na ni čas.

Jděte taky ven. Klidně s knihou, ale občas i bez ní. Je tam nádherně…

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *