Teaser Tuesday 16: Žítkovské bohyně (+ pozvánky)

teaser tueasdayO co jde v Teaser Tuesday:

– Vezmi knihu, kterou momentálně čteš
– Sdílej 2 věty z náhodně vybrané stránky
– Vyvaruj se spoilerů!
– Sdílej také název a autora knihy, aby si mohli ostatní TT účastníci tuto knihu přidat na své To Read Listy, pokud se jim podle ukázky zalíbí
– Teaser Tuesday začal pořádat blog Should Be Reading

Milý deníčku… totiž moji milí čtenáři, musím se vám svěřit s radostnou novinou: nastoupila jsem na místo korektora Brněnského deníku, juchej! Je to přesně a úplně ta nejideálnější (toto neexistující a naprosto hloupé slovo v tomto případě přesně vyjadřuje míru ideálnosti a mého nadšení) práce (která je vlastně spíš obrovskou zábavou a super zkušeností než prací). Brněnský deník je navíc pro mě nostalgie, jsou to noviny mého dětství a mládí (dřív se jmenovaly Moravský deník Rovnost – znali jste?). A ještě navíc mi tato skvělá práce nechává poměrně dost prostoru a času, abych se věnovala dalším projektům, takže nebojte, po emočně vypjatém týdnu, jak na potvoru ještě ošperkovaném dalšími komplikacemi, se vracím k blogování.

G090021

Tento týden čtu Žítkovské bohyně. Je to první kniha do projektu Letní knihomolská výzva, který je zaměřený na české a slovenské autory. Další české knihy a dokonce i komiksy už jsou připravené na poličce.

Takže k Žítkovským bohyním: dělám chybu, když občas schválně nečtu to, co čtou všichni. K nejprodávanějším knihám, alespoň tedy v rámci své kategorie, určitě nepatří jen tak pro nic za nic. Jsou … boží. Je to skoro nejsilnější příběh, který jsem v poslední době četla. Silnější než Pí a jeho život, nebo mi to aspoň tak připadá, protože to čtu teď a jsem v tom až po uši. Nějak se mě to dotýká, možná proto, že se to odehrává někde tady poblíž, že tomu rozumím až moc a že to mám v krvi a v kostech. Říct o tom, že je to “zajímavý”, rozhodně nestačí.

“Probudila se ještě za tmy, po zádech jí běhal mráz…

Zase ten sen o procesu s Kateřinou Shánělovou. Zase. Pokolikáté už?”

(Kateřina Tučková: Žítkovské bohyně. HOST, Brno 2012, str. 82)

G090021

A nakonec ještě 3 stručné pozvánky (pokud bude čas, napíšu o akcích podrobnosti):

1) Noc literatury v sobotu 28. 6. v Brně

2) TEDx Brno – v sobotu 28. 6. v Redutě + Afterparty – v brněnské Industře

3) Festival Chill Out – Etnica příští víkend v Brně

Potkáme se někde?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

One reply to “Teaser Tuesday 16: Žítkovské bohyně (+ pozvánky)”

  1. Jana says:

    Žítkovské bohyně se mi moc líbily, tak ať se ti dobře čte. Gratuluju k práci, musí to být zajímavé, podívat se do zákulisí novin!

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *