Temnářka: Hladová přání

.

Terezu “Temnářku” Matouškovou a její tvorbu sleduji už několik let prostřednictvím jejího blogu Cesta do Podmoří a také na různých setkáních věnovaných literatuře. I když oslavila teprve 23. narozeniny, stihla se do povědomí svých čtenářů a fanoušků zapsat třemi knihami, několika povídkami a básněmi vydanými v různých sbornících a v neposlední řadě také svým nevšedním “temnářsko-zorením” outfitem.

Kniha Hladová přání byla původně psaná jako blogová interaktivní povídka Žádný cukrkandl. Čtenáři v ní dostali možnost zasahovat do děje tím, že hlasovali pro jednu z možností, které jim autorka nabídla. První díly vyšly v listopadu 2010. Dnes na blogu zůstala jen torza původních kapitol, které byly nakonec i mírně přepracovány. I tak jde o velmi zajímavý pohled na proces tvorby a rozhodování o osudu postav a celé knihy.

Jak se mi kniha Hladová přání líbila? Bavila jsem se u ní. Tím bavila myslím to, že jsem se často smála a že příběh měl příjemný spád od začátku až do konce. A nechybělo ani napětí a tajemno. Objevila jsem v ní stopy po mém nejoblíbenějším fantazy spisovateli Holdstockovi. Naučila jsem se novou nadávku (do iridí prdele!). Hodně dlouho jsem o všem musela přemýšlet. Temnářka je už teď skvělá spisovatelka a doufám, že časem bude ještě skvělejší. Těším se na každou její další knihu.

Celou recenzi i s ukázkou z knihy si můžete přečíst na

.

Tereza “Temnářka” Matoušková: Hladová přání

České vydání: Krigl, Praha, 2011

Žánr a prostředí: fantazy, Podmoří (fantazy svět)

Web autorky: http://temnarka.blog.cz/

Kde koupit: http://www.kosmas.cz/knihy/163022/hladova-prani/

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

One reply to “Temnářka: Hladová přání”

  1. […] budeme počítat jen ty, které vyšly v nakladatelství. Vílí kruhy na rozdíl od předchozích Hladových přání nejsou ani trochu pohádkové. Připravte se na sexuální otrokyně, drogujícího mága, […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *