Nedělní To Read List V

sxc 3 booksTaké si po odložení dočtené knihy vždycky kladete otázku „a co číst teď“? Hledáte po internetu i po svých známých inspiraci jako honicí psi svoji kořist? Potom jste ve správný čas na správném místě! V této rubrice každý týden najdete 3 knihy, které jsem s nadšením přečetla nebo si je rozhodně chci přečíst. A navíc se dozvíte i to, jak se mi daří plnit svoje To Read přání z minulých týdnů.

1) Zygmunt Bauman: Tekutá láska

Zygmunt Bauman, kritik postmoderní morálky a kapitalistického konzumerismu a autor pojmu tekutá modernita, legenda, o které jsme se učili v hodinách sociologie, napsal knihu, ve které zkoumá a přemýšlí o postavení lásky v dnešním světě. Knížku už mám napůl přečtenou, je plná zajímavých postřehů, můžu jen doporučit.

2) Juraj Červenák: Zlato Arkony 1 – Cyklus Černý Rogan
Další tip z kurzu Fantastika v české literatuře. Podle všeho je Juraj Červenák skvělý spisovatel a tyto knihy se odehrávají v pro mě zajímavém historickém období. Žrecové ze svatyně na Rujáně, lodě s dračími lebkami a démoničtí potomci severských bohů. Spojení fantazy a mytologie (notabene severské a slovanské) prostě neodolám.

3) Stefan Spjut: Stallo

Severskou literaturu mám čím dál raději. Thrillery příliš často nečtu, ale když jde o trolly a náš vztah k divoké přírodě, tak velmi ráda udělám výjimku. Kniha vyšla před třemi týdny a v nakladatelství HOST a má úžasná trailer. Ideální čtení na dlouhé temné večery, když se chcete příjemně bát.

httpv://www.youtube.com/watch?v=zb1N_W2sYYc

.

.

A jak si svoje přání plním? Dočetla jsem knihu Staňte se značkou a teď jsem úplně pohlcená příběhem Stín modrého býka. Konec prokrastinace je zatím v nedohlednu, i když jsem myslela, že knížku už budu mít před měsícem. Bohužel ji ještě pořád někdo nevrátil do knihovny, takže na něho čeká pěkná pokuta. A na mě čeká Stallo, které by mi každým dnem mělo dorazit poštou.

Image copyright: Uve Töpfer

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

3 replies to “Nedělní To Read List V”

  1. Myanmar says:

    O knize Stallo jsem až dosud nic neslyšela, ale ten trailer je neskutečně skvělý. Snad bude i kniha tak dobrá! 🙂

    1. Lenny says:Author

      Až dorazí, dám vědět 🙂

  2. […] jste četli Nedělní To Read List 5 a recenzi na knihu To jsem já, Edáček od Eduarda […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *