10 knih, které vyjdou na podzim 2016

sxc 3 booksDeset nejzajímavějších knih, které by měly vyjít na podzim, tedy přesněji v září a říjnu 2016. Pokud se nic nepokazí a všechno půjde podle plánů jednotlivých nakladatelství. Ať už jste příznivci fantasy, napínavých detektivek nebo originálních českých beletristických textů, určitě si mezi nimi vyberete tu svoji NEJ. A víte, co je nejlepší? Že si je můžete v předprodeji koupit (nebo zamluvit) už teď!

1) Andrew Hodges: Alan Turing: Enigma

Precizně vypracovaný životopis matematika, vizionáře a vynálezce stroje, který pomohl spojencům vyhrát druhou světovou válku. Pouze sedm let poté byl obžalovaný z homosexuality a vystavený ponižující “léčbě”, která ho dohnala k sebevraždě. Předloha k oskarovému filmu Enigma, ve které postavu Turinga nádherně zahrál Benedict Cumberbatch.

Vyjde v říjnu v Jotě

2) Sergej Lukjaněnko: Stráž. Pohraničí (kniha první)

Sergej Lukjaněnko je autor už legendární série knih Noční a Denní hlídka, podle kterých byl natočený úspěšný film. Jeho knihy mají na první pohled ne příliš originální syžety (souboj dobrých a zlých, pašeráků a strážců zákona), jenomže autor si s nimi umí perfektně pohrát, vykreslit atmosféru… Nic není černé a bílé, spíš šedé, nikdo není hrdina. Pro všechny milovníky netradiční sci-fi a fantasy.

Vyjde 12. září v Tritonu

3) Joanne K. Rowlingová: Harry Potter a prokleté dítě

Volné pokračování kultovní série o kouzelnickém učni Harry Potterovi. Ten už dospěl a nyní se s nástrahami temnot musí utkat jeho syn Albus. Vydání této knihy je hlavně pro fanoušky série velkou událostí. A co vy, podlehnete také?

Vyjde 24. září v Albatrosu

4) Henning Mankell: Ruka

Komisař Wallander po třiceti letech. Nakladatelství Host připravilo už 11. pokračování napínavé detektivní série o komisaři Wallanderovi, který už je z řešení záhad unavený, ale ony si ho stejně najdou. Na zahradě jeho vlastního domu.

Vyjde 29. září v Hostu

5) Peter May: Umrlčí cesta

Na opuštěnou pláž na hebridském ostrově Harris moře vyplaví neznámého muže. Je těžce podchlazený a sotva naživu. Neví, kdo je, ani jak se tam dostal. U sebe má mapu takzvané Umrlčí cesty. Netuší, kam ho zavede, ale ví, že se po ní musí vydat… Další napínavá kniha od autora trilogie z ostrova Lewis.

Vyjde v říjnu v Hostu

6) Václav Cílek: Co se děje se světem?

V knize “malých dobrodiní v časech velké proměny Země” se tentokrát odborník na geologii, klimatické změny a proměny krajiny Václav Cílek zabývá krásou českých zahrádek, indiánskými mýty a drobnými nápady na řešení budoucí klimatické krize.

Vyjde 13. října v nakladatelství Dokořán

7) Jiří Hájíček: Dešťová hůl

I další próza oceňovaného českého autora se odehrává v jižních Čechách, tentokrát ale v současnosti. V hlavní roli jsou zděděné pozemky, dávná láska a krajina našeho dětství.

Vyjde 13. října v Hostu

8) Petr Stančík: Andělí vejce

Petr Stančík je držitel Magnesie litery za prózu a originální autor groteskně morbidních románů se zvláštní poetikou. Proto se už těším na jeho novou knihu, jejíž děj se odehrává v první polovině 20. století. Anotace je tak krásná, že vám ji sem musím opsat: “Hlavní hrdina Augustin Hnát se narodil zásluhou mořské panny. Jeho matka běhá po lese se srnami, otec mu vybral za kmotra obecního blázna. Místo hlavy má vejce, z něhož se líhnou andělé prapodivných nápadů. Asi by prožil nudný život, nebýt přátelství se strašidlem, vynálezu nekonečnítka, sibiřské anabáze, zničující lásky k mušli, dvou světových válek a jednoho vojenského zběha…”

Vyjde 13. října v nakladatelství Druhé město

9) Ben Aaronovitch: Šepot podzemí 

Netradiční fantasy detektivka, třetí díl ságy o Peteru Grantovi. Ten jako učeň posledního čaroděje Anglie, policejní konstábl Grant, pátrá po vrahovi mladého potomka vlivného rodu. Společnici mu dělá krásná a ctižádostivá… křesťanka. Pátrání je zavede do temných hlubin londýnského podzemí. Jak tohle dopadne?

Vyjde v prosinci v Argu (původně mělo vyjít v říjnu)

10) Michal Viewegh: Dva muži ve člunu

Nejvydávanější český autor dopsal další knihu, o které na autorském čtení prozradil, že bude opět směsicí životní zkušenosti a lehké nadsázky. Dva muži jsou totiž gigolo a nájemný vrah na společné dovolené… Autor vědomě parafrázuje název populárního humorného románu Jerome Klapky Jeromeho. Jak se úlohy pobavit svoje čtenáře zhostí tentokrát?

Vyjde na konci října v nakladatelství Druhé město

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *