Na čem pracuju: prázdniny 2016

ukaž co dělášNa konci června dala poloviční výpověď, zůstala jen na čtvrt-úvazek a pořádně si užila prázdniny. A na jejich konci si našla nový dreamjob v časopisu s šedesátiletou tradicí a s novou chutí se zase pustila do práce. Krásný sen? Nene, krásná realita!

Co jsem dělala v červenci a srpnu?

Relaxovala! Teda… makala. Ale na samých dobrých věcech a se samými dobrými lidmi, tak mi to celé přišlo jako – prázdniny. Hned první den jsem odjela na domeček a další víkend na relax do Rapotic. Lughnasad jsme oslavili bylinkovým výletem, opět jsem pomáhala přátelům s hliněnými omítkami (nejvíc času jsem strávila u Netíků na Pasekách – a bylo mi u nich krásně) a na konci prázdnin stihla ještě jednu pracovně-výletovou dovolenou na domečku. No a mezitím jsem získala tu novou práci…

Chcete si přečíst podrobnosti?

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost (pouze 20 večerů za celé prázdiny). Díky získanému času jsem mohla dokončit editaci nové knihy Ondřeje Netíka a projít náročným výběrovým řízením na pozici editora časopisu KAM v Brně – absolutní dreamjob!

2) co jsem četla: největším zážitkem byla Holčička, která měla ráda Toma Gordona od Stephena Kinga. Úplně jiná byla kniha Kejklíři podzimu, kterou mi její autor Ondřej Netík svěřil na beta reading. Přečetla jsem i česko-anglické vydání Sám na vrcholu hory od Jacka Kerouaca a teď dočítám Všichni krásní koně od McCarthyho a úplně se bavím tím úderným minimalistickým stylem psaní.

Filmy: po několika měsících jsem si udělala čas i na filmy – Yes Man (o tom, jak říkat příležitostem ANO), klasiku Vykoupení z věznice Shawshank a kultovní Klub rváčů, studentský film na motivy Pratchettovy povídky Poslední odměna a nejvíc jsem si užila On Drakon, ruskou fantasy pohádku o dracích v nás…

3) psaní: napsala jsem článek o chmelu a pivu (pro časopis), o jabloních, o tom jak a kde koupit levný domek a o chystaných knihách. Mimo toho jsem napsala i pár stránek knihy, kterou… tímto tempem dopíšu tak v sedmdesáti 🙁

Návštěvnost Tichého koutku byla v srpnu znovu rekordní 2 541 UN/ 3 633 návštěv – děkuji!

4) domeček: konečně jsem stloukla postel, dokončili jsme vyklízení kůlny, začali vyklízení půdy a oklepala jsem přes polovinu omítky v první místnosti. Cvičně jsem si i odřízla a vyměnila výlevku ve dřezu, ale moc to nepomohlo. Doufala jsem ve víc, takhle to do Vánoc asi nestihnu…

5) úroda: na zahrádce jsme sklízeli červenou řepu, zelené fazolky, bílé ředkve, mátu, meduňku, trochu malin, cibulku, mrkev, rajčata, cukety, mangold, naťovou petržel, měsíček, diviznu, šalvěj a hlavně několik obrovských dýní. Na první rok (a na to, že jsme stihli osázet tak polovinu zahrádky) dobré.

6) poprvé: zkusila jsem si vykout srp! Příště už to snad zvládnu sama. Táta mi na to dal speciální kladívko a slíbil i kovadlinku. Taky jsem poprvé pracovala s elektrickou bruskou (od té doby ji CHCU!), natírala podlahu lněným olejem a zacvakávala ji do drážek, jedla v Subway a objímala stromy v chřibském pralese.

7) výlety: přes louku pod Malou Ostrou (7 km), do Koryčan (6 km), na Velkou Ostrou (10 km), Podkomorskými lesy (7 km), do Vlčí jámy (10 km) a jeden výšlap po Chřibech (Ocásek, Kazatelna, Cimburk – 13 km). Nejsou to žádné velké trasy, ale jsem spokojená.

8) nicnedělání: víkend u kamarádky v Rapoticích, pak na domečku (dva dny jsme tam s přáteli slavili prckových 10 let), jednou na biotopu v Bohuslavicích u Kyjova. Úplně mi to stačilo, už to se mnou cukalo, abych zase začala s nějakou aktivitou…

9) vyšel článek, který obsahuje i nějaké moje citace (a fotku s dýní). Je o cestě z města, takže něco málo o domečku. Děkuji Klárce Kubíčkové za fajn příležitost.

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
(vykutý) srp a kladivo

A co září?

Asi se poprvé v životě přepracuju. Ke korekturám přibylo editování a psaní pro KAM a k tomu chci stihnout co nejvíc dnů na stavbách – sezóna hliněných omítek vrcholí!

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost + nově editování KAMu. Budu se to teprve učit (vlastně jsem ve zkušebním období – držte mi palce!), o to náročnější to bude.

2) psaní: psát teď budu hlavně do KAMu. Mimo toho bych chtěla zveřejnit další článek o historii pěstování ovocných stromů, pokračování ságy o domečku a snad i nějakou recenzi. Navíc, jak už jsme prozradila, bych ráda přidala pár stránek do knihy, kterou mám zatím jen v hlavě, ale obávám se, že se k tomu pořádně dostanu až v zimě.

3) knihy: po McCarthym bych ráda dala něco poetického nebo fantasy, ale nejdřív mě čeká Houellebecq. Hned potom si dám další příběhy ze Zeměmoří. Ráda bych zkusila i dalšího Kinga, ale už žádný horor.

4) fotky: zazálohovat dalších pár tisíc fotek na Flikr (o prázdninách jsem u počítače moc nebyla, takže mi to opět zbylo)

5) domeček: určitě chci dokončit otloukání zdi v zadním pokoji a pytle s otlučenou omítkou vyvézt do sběru. Čeká mě kotvení jedné zdi, provizorní oprava střechy kůlny, potřebuju sehnat dveře a (dvoj)dřez a možná vyměnit část trámů. Uvědomuju si, jak chaoticky pracuju, ale zatím to líp neumím.

6) výlety: asi jen ty pracovní. Což znamená za přáteli a s přáteli. A snad dojde i na další zkoumání Chřibů.

Září bude jízda!

Už se těším! 

Na co se těšíte vy?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *