Na čem pracuju (20. července – 3. srpna 2015)

ukaž co dělášSice jsem neudělala všechno, co jsem chtěla, ale u dvou nejdůležitějších bodů (editace Vlastní cestou a uspořádávání mých věcí) si můžu říct: Skoro. Je to na dobré cestě. Už brzy to dokončím… Mimo práce jsem stihla zajít na dvě autorská čtení a v sobotu, která je mým relax dnem, na pravěké hradiště u Bosonoh.

Patnáctý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za dva týdny píšu o tom, na čem jsem posledních 14 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala

I když jsem chtěla mít hotovou první fázi editace knihy Vlastní cestou, měla jsem co dělat (opět) se svým zdravím. Chytly mě snad všechny dlouhodobější problémy a k tomu se o mně ještě pokouší nějaká chřipajzna. Ale bojuju. Musím se jenom víc zaměřovat na to, co je doopravdy nejdůležitější, a mít sama se sebou trpělivost.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Jána Košturiaka. Chtěla jsem mít celou první fázi, jsem asi ve 3/4. Ale to je i tím, že to dělám poprvé a možná až moc bádám nad nejlepším postupem. Ale lepším se.

2) co jsem četla: Parfém bláznivého tance s nadšením dočten, pak jsem přečetla (spíš prohlídla, na čtení tam toho moc není) první díl komiksu Noe – pomsta za krutost a navíc jsem zběžně pročetla i novou knihu Jána Košturiaka O podnikání s nadhledem.

3) psaní: dva reporty z MAČ – Kateřina Tučková a Eva Turnová, report z výletu do kovárny Těšany a článek o Lughnasadu.

4) weby: nebyl čas

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): chvilku jsem tomu věnovala, ale výsledky nic moc

6) výlety: jsem ráda, že vyšel aspoň lughnasadový výlet na hradiště u Bosonoh. Zpět jsme šli polem zralého obilí. Jenže po pouhých 6 km jsem už měla dost. Potřebuju trénovat.

7) autorská čtení: Kateřina Tučková a místo Michala Viewegha Martin Reiner. Petra Stančíka už jsem poslouchala jenom online.

8) byt: stačila jsem jenom znovu zprovoznit to, co jsem zabalila kvůli vrtání oken. Kvůli nachcípanosti a práci na jiných věcech muselo jít ostatní stranou.

Inspirace:

Pavel Šenkapoun: Titulek je základ článku

Jana Le Blanc + Paul Dolan: Nevěřte touhám, věřte zkušenostem

Na co se chystám

Tentokrát píšu plány na celý srpen, protože chci zabrat s editováním, uspořádáním věcí a pak relaxovat v přírodě. Času na další věci (ani psaní dalšího “co dělám”) moc nebude. Nevadí. Jak už jsem psala, chci se soustředit na to nejdůležitější.

1) korektury/editace: korektury v Rovnosti + editace knihy Jána Košturiaka Vlastní cestou – už bych to ráda dokončila a předala k tisku. Strašně se těším, až to budu mít v ruce jako knihu…

2) co budu číst: konečně snad dočtu Vílí kruhy, potom Útěk do divočiny, druhý díl komiksu Noe (to je rychlovka), knihu o zemědělství starých Slovanů a pak něco od mého oblíbeného nakladatelství Jan Melvil, se kterým se mi podařilo navázat recenzovací spolupráci, juch!

3) psaní: sem chci zase napsat nějakou tu recenzi (nabízí se Vílí kruhy a Útěk do divočiny), třeba i na film (ano, uhodli jste: Útěk do divočiny), a představit další nobelisty. Pro Jiný proud bych ráda zpracovala něco z toho, co mám v poznámkách (třeba postup výroby košíčků z kukuřičného šustí, tkaní na karetkách atd.) a přidala něco víc o domech ze slámy a hlíny. Ale to všechno až bude zeditovaná kniha Vlastní cestou.

4) weby: sepsat recenze do interaktivní tabulky. Na Jiný proud potřebuju dopsat pravidla copyrightu, protože se už moje pracně napsané články začínají objevovat jinde.

5) uspořádat „důležité papíry“ (účty, smlouvy): opět. Ale už bych to chtěla vážně dodělat. Všechno projít, skartovat to nepotřebné a zařadit to potřebné. Hned potom chci protřídit oblečení a zbavit se toho, co nenosím.

6) byt a osobní věci: smontovat Billa knihovnu. Koupit smetáček a lopatku, která se rozpadla. Zreklamovat tenisky. Prohodit starou lednici za novější. Přidělat dveře od skříně. A tak.

7) zdraví: už mě nebaví být pořád nachcíplá, ale co s tím? Chtěla bych začít aspoň 2x týdně chodit ven a 3x týdně si zacvičit něco na protažení, chodit dřív spát, vařit si bylinky a míň se nervovat kvůli maličkostem. Taky nějaká vyšetření mi doporučili, tak se jdu objednat.

8) dovolená: aspoň pár dní strávím blízko lesa a bez počítače. Podrobnosti příště.

9) uspořádat další bylinkový kurz

10) namalovat obraz (obrázek)

11) najít pozemek, kde si jednou postavím dům (domeček)

12) zrekapitulovat a napsat další checklist

 

OLYMPUS DIGITAL CAMERA
Lughnasad
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *