Na čem pracuju: červen 2017

ukaž co dělášNa začátku května jsem se všemi silami vrhla na opravy domečku. Byly to velké prázdniny, akorát bez odpočinku. Na konci měsíce června jsem si uvědomila, že budu muset rozložit síly úplně jinak, abych se furt tak nehroutila, a tak nějak se zase vrátit k obyčejnému životu, k placení složenek, k počítači a psaní. A nakonec mi kvůli pohmožděné noze a dvoutýdennímu zákazu na ni stoupnout ani nic jiného nezbude…

Třicátý šestý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v červnu?

Červen byl měsíc nahoru dolů. Chvílema jsem se hroutila a zoufala si, chvílema jsem si neskutečně užívala života. Prohrávala a vítězila. Bulela a tloukla hlavou do zdi a slavila a kochala se krásou kolem sebe. Klidně bych si to příští měsíc zopakovala – jen kdyby mi to všechno šlo tak nějak hladčeji a rychleji… No a samozřejmě bez toho úrazu, který mi možná na skoro celý červenec znemožní pokračovat ve stavbě.

1) korektury/editace: v Rovnosti

2) psaní: napsala jsem jeden článek o trnkách a slívách a přehled o Měsíci autorského čtení

3) co jsem četla: komiksy Habibi Ekho, zrcadlový svět, k tomu další kousek Souostroví gulag a velmi zajímavou povídku Svět je les, les je svět od Ursuly Le Guin – a pár příruček o betonování

Co jsem viděla: nekorektní kabaret Ovčáček čtveráček a skvělý animák Škatuláci

4) domeček: jak už jsem napsala, v červnu jsem neřešila skoro nic jiného – a přesto jsem toho nakonec zase tak moc neudělala. Na zahradě máme nový záhonek a v domečku je zbouraná příčka a vybetonovaný základ pro novou. Stálo za tím dost přemýšlení (jak to přesně chceme, jak se to dělá) a shánění materiálu, občas jsem to přehnala a pak jsem se hroutila… Ale aspoň něco.

Zahrada a pole: zasadili jsme okurky a další cibuli a roketu a nevím co ještě. Sklízíme první jahody, salát, hrášek a samozřejmě bylinky.

Hlína a spol.: na hlínu jsem si v červnu bohužel skoro nesáhla, teda když nepočítám jíl, který shromažďuju z výkopů na domečku na budoucí omítky. Zato jsem se od Ondřeje přiučila, jak se dělají ty skvěle vypadající minipoličky, co vystupují přímo ze zdi, a hlavně jak na mozaiku ze střepů dlaždic.

5) učení: angličtina v Memrise (3 různé kurzy – Duolingo, Nepustilova metoda a Practise your listening), srbština v Memrise (Basic Serbian – první 4 lekce)

6) další: viděli jsme 2 ohňostroje z Ignis Brunensis, zajela jsem k mým rodičům, abych oslavila jejich narozky, sbírali jsme černý bez, byla jsem znovu v Moravském zemském muzeu, tentokrát na minipárty kvůli předávání cen těm, kdo vyluštili kvíz (já tam byla jako doprovod), viděla jsem osvětimanskou tvrz a svatojánský večer jsem strávila u svatého Jána s výhledem na hrad Buchlov

Co budu dělat v červenci?

Tak první dva týdny budu sedět na zadku a psát. A pak podle toho, jak rychle se budu uzdravovat. Každopádně mám domluvené nové spolupráce a nové projekty a moc se těším. Hlavně teda na to, až budu moct zase chodit bez berlí.

1) korektury/editace: v Rovnosti + opisování anglického textu + jedna nová spolupráce (nechte se překvapit)

2) psaní: jakmile jsem musela zůstat v klidu, vrhla jsem se na psaní. A rovnou jsem si domluvila spolupráci s časopisem Roots, do kterého budu psát články o bylinkách (zrovna teď jeden píšu).

3) co budu číst: dočtu komiks Habibi a dál nevím. Ale určitě vám to za měsíc napíšu.

4) domeček: až budu zdravá, tak postavím příčku a dokončím přípravu na zbourání kousku obvodové zdi. A pak ji zbourám a zase postavím. Zatím to tak nevypadá, ale jestli si s tím hodně nepohnu, tak to do konce letních dní nestihnu. A já to fakt stihnout potřebuju, abych tam mohla během podzimu udělat elektriku, omítku, podlahu a plyn a na zimu měla aspoň jednu místnost hotovou.

5) učení: chci pokračovat v angličtině a srbštině. Od HTML a CSS si asi dám trochu pohov, protože jsem se přihlásila na online kurz (přes platformu edX) Drawing Nature, Science and Culture. Takže budu kreslit a ještě si procvičím angličtinu.

6) další: nejdřív ze všeho se potřebuju uzdravit, takže několikrát denně mažu a rehabilituju a pajdám o berlích, abych tu nohu vůbec nezatěžovala a ona se mohla pěkně hojit (stejně bolí a otíká, takže mi to nemusí nikdo dvakrát opakovat). Z plánů na výlet po Karpatech samozřejmě nic nebude, budu ráda, když se mi podaří ve druhé půlce měsíce odložit berle. A pak třeba vyjet kousek na kole, kde se noha tak nezatěžuje. No ale hlavně postavit tu zeď, žejo.

Když už musím sedět v Brně, tak možná zajdu na Měsíc autorského čtení (jestli zrovna nebudu sedět v práci). A taky bych konečně chtěla vyrobit poličku do kuchyně a trochu si udělat pořádek ve svých věcech.

 červen-koláž

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *