Na čem pracuju: leden 2016

ukaž co dělášZimním spánkem jsem nakonec spala jen v první polovině měsíce (bojovala jsem s angínou), zato v té druhé jsem se tak neskutečně rozjela, že se až bojím, abych to všechno ustála. Vlastní domeček už je skoro doopravdy můj a dokonce jsem začala i s psaním vlastní knihy…

Jedenadvacátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v lednu?

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost a pak editace knihy Ondřeje Netíka. Je opět mimo všechny žánry a je úžasně čtivá a silná – můžete se začít těšit.

2) co jsem četla: dočetla jsem Tělo a krev, nakonec to bylo lepší, než se to na začátku zdálo. Tak jsem zkusila od Cunninghama ještě knihu Hodiny, podle které je natočený film. A pak jsem začala číst Tlumočník nemocí od Jhumpy Lahiri (a strašně mě překvapilo, že to jsou na sebe nenavazující povídky, protože jsem si myslela, že je to román).

Filmy: jelikož jsem byla 14 dní nemocná, viděla jsem jich neobvykle hodně. A jelikož zemřel Alan Rickman, polovina z nich byla (nostalgicky) s ním – romantický Králova zahradnice, dramatické Neobvyklé dobrodružství, skvělá parodie Galaxy Quest a civilní (a velmi silný) Sněhový dort. Mimo toho Muž, který spadl na Zemi (se stejnou nostalgií – v hlavní roli David Bowie), Klikaři (s Johny Deppem v miniroli ztraceného zpěváka), geniální V kůži Johna Malkoviche, samozřejmě nejnovější Sherlock Holmes a naposledy Revenant, který se mi z těch všech líbil nejmíň (krásná příroda, ale nerealistický děj, místy hrozný fujtajbl).

3) psaní: sepsala jsem bilancování roku 2015 a plány na rok 2016, vyhodnocení knižní výzvy 2015 a novou výzvu na rok 2016, dalšího nobelistu a zamyšlení o palmovém oleji. Na Jiný proud jsem napsala článek o historii chleba a návod na lití cínu.

4) weby: Tichý koutek – návštěvnost byla v lednu rekordní: 1 723 UN/ 3 347 návštěv. Jiný proud – 551 UN/ 775 návštěv.

5) vlastní kniha: jak jsem prozradila už v článku s plány na rok 2016, chci napsat knihu. To není novinka, to chci už tak 5 let, ale i když jsem zkusila napsat kousek, nikdy se mi nepodařilo vymyslet celý příběh, který by mohl být zajímavý i pro někoho jiného než jen pro mě. Teď ke mně takový příběh přišel, jednou jsem se probudila a měla jsem jasno. Zatím jsem sepsala osnovu a kousek první kapitolky (3 strany), na víc nebyl čas. V únoru chci pokračovat.

5) vlastní domeček: další z mých letošních ambiciózních plánů a i ten se začíná zhmotňovat. A to pekelně rychle. 17. ledna jsem se rozhodla (nebo prostě uzrál čas), 19. našla inzerát (a zareagovala), 26. si dům prohlédla a 4. února zarezervovala. Pokračování příště.

6) akce a pohyb: novoroční výlet čerstvým sněhem (9 km), #copybrno + #babeltalk ve Schrottu (poprvé naživo inspirativní Jana Leitnerová, Pavel Šafařík a Adam Zbiejczuk) a ještě výstava Jííídlo aneb Dobrodružné příběhy našich snídaní, obědů a večeří ve šlapanickém muzeu.

Jaký bude únor?

Takový, jaký si ho udělám, že… Jaké mám tedy plány?

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost a korektury a editace knihy Ondřeje Netíka.

2) co budu číst: dočtu Hodiny, kouknu na stejnojmenný film a něco o tom napíšu. Dál mám v plánu knihu od Miloslava Nevrlého, třetí díl Sanatoria od Ondřeje Netíka (už ji mám doma, i s autorovým podpisem) a Vzkvétání z nakladatelství Jan Melvil (i tu už mám doma).

3) psaní: recenzi na Vzkvétání a určitě i další články

4) domeček: podepíšu smlouvu a pak budu čekat na katastr, takže zatím bude klid

5) chci se naučit pracovat se dřevem – 24. února pod vedením Petra Řezbáře Novotného

6) co dál: poslední volný měsíc, než dostanu klíče od domečku, kde chci hned od jara začít pracovat na opravách, chci využít k vypořádání některých restů, podání DP za rok 2015 a hlavně k velkému úklidu ve vlastních věcech (knihy, oblečení atd.). Hlavním úkolem na únor je najít novou (spolu)práci, nejlépe aby se dala dělat aspoň částečně z domu. Teda z domečku…

domeček…
Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

5 replies to “Na čem pracuju: leden 2016”

 1. Gratuluji k domku, to je bezva! 🙂 Jak se ti líbilo Babeltalk a copybrno? Taky jsem o tom uvažovala, ale nevyšlo mi to. Bylo to dobré? Jak takové setkání vypadá?

  1. Lenny Kavalirova says:Author

   Copybrno? No, trošku jsem tam tápala. Nejdřív jsem nevěděla, kudy se jde do Schrottu, pak jsem nevěděla, s kým a o čem se bavit… Nejdřív se skoro hodinu čekalo, až všichni dojdou a až se natáhne promítací plátno (na provaz natažený už nevím mezi čím). Speakři museli mluvit hodně nahlas, aby překřičeli hospodu, bylo to takové punkové… Nejdřív to uvedl Adam, pak vystoupila Jana, mluvila o své zkušenosti správce FB strany zelených, to bylo hodně zajímavé, a pak ještě Pavel Šafařík, to už bylo takové techničtější. Celkově hodnotím kladně, ale líp by mi bylo, kdyby tam byl někdo, koho znám. Nechceš jít příště se mnou?

   1. Když budu mít čas, tak klidně. 🙂

 2. Domek vypadá skvěle, moc gratuluji ke koupi. Pamatuji si ten pocit euforie, když člověk jde do vlastního. Jinak by mě docela zajímal ten kurz práce se dřevem, snad se v příštím článku podělíš o zážitky 🙂

  1. Lenny Kavalirova says:Author

   Děkuju! Jo, z toho kurzu určitě napíšu reportáž, sice asi na druhý web (http://jinyproud.cz/), ale určitě sem dám upozornění (popř. stačí sledovat Twitter).

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *