Na čem pracuju: listopad 2017

ukaž co dělášZase změny – už mi začíná připadat jako “normál”, že se moje plány neustále mění. Stěhování odloženo na leden. Problémy s poštou a tím pádem s topením v domečku, jelikož jsem si nechala poslat rouru ke kamnům – nakonec se to protáhlo na celý měsíc. Pocit, že se věci hýbou. Hodně.

Čtyřicátý první díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v listopadu?

1) korektury/ editace: korektury v Rovnosti

2) co jsem psala: další články pro Roots (vanilka, jmelí a další díl seriálu o přírodních stavbách), článek o inktoberu a článek o tom, jak jsem stavěla komín. Sepsala jsem otázky pro dva rozhovory a teď se těším na odpovědi (jeden z nich bude na webu jinyproud.cz, druhý je pro časopis Roots) a reportáž z konference Hliněné sdílení.

Návštěvnost se opět vrátila nad 3000 UN, konkrétně vás sem přišlo 3132. Díky!

3) co jsem četla: dočetla jsem třetí díl Temné věže od Kinga a hned rozečetla čtvrtý (kdo četl, pochopí – konec třetího dílu je fakt zrada). U práce jsem poslouchala 1984 od Orwella a Dědeček Oge. Mimo toho jsem přečetla kousek Masa a moc od Canettiho, začátek knihy Webcopyrighting pro samouky od Pavla Šenkapouna a prošla jsem komiks Safe Area Goradze o válce v Bosně – poučné, ale nijak mě to nezaujalo.

Co jsem viděla: Všemocný, Vyvolený (oba průměr), nové To (zajímavé + strašidelné), Temnou věž (obrovské zklamání) a úplně nej byla Teorie tygra. A asi načtyřikrát jsem sledovala zvláštní film Birdy s Nicolasem Cagem, který jsem si pamatovala z mládí, hlavně ten pocit létání, ale teď napodruhé jsem viděla hlavně to, že válka je vůl.

4) domeček: dokončila jsem komín, skoro celý měsíc jsem řešila hlavně kouřovody a zdění výklenku okolo nich. Jelikož začaly mrazy, zazimovali jsme zahradu (ještě jsme sklidili červenou řepu a bylinky) i dům. V posledních teplejších dnech jsem stihla opravit sloupek u branky i bránu v zahradě, aby se přes zimu úplně nevyvrátily. V prvních prosincových dnech jsem konečně zatopila.

5) navštívila jsem konferenci Hliněné sdílení a přihlásila jsem se na workshop speciálních technik nanášení finálních hliněných omítek u Michala Navrátila (Picas)

6) kreslení: drawember jsem nezvládla, ale předkreslila jsem si aspoň jeden obrázek. Věřím, že ho v prosinci dokončím (stačí vybarvit a vystínovat). I když teď se mi to úplně nedaří, ráda bych vytvořila aspoň jeden obrázek každý měsíc. A protože mě to baví, budu si přát pod stromeček velkou sadu pastelek (osvědčených Koh-i-Noorek).

7) táta mi koupil k narozkám úhlovou brusku Bosh 125 mm Prý se teď o mě budou s mamkou bát… ale já se už těším, jak s ní budu brousit starý nábytek. Ani ty roury nebo roxory bych bez ní nepřefikla. Není ani malá, ani velká, prostě takový akorátní multifunkční mazlík.

Jaký bude prosinec?

Pomalu uzavírám bláznivý a náročný rok 2017 a už myslím na rok příští. Nenechávám si předsevzetí až na leden, ale snažím se nabrat nový směr už teď, s předstihem. Ve formě nových příležitostí a zajímavých spoluprací se mi vrací to, jak jsem budovala svoje jméno a snažila se neustále zlepšovat ve všem, co dělám, a to mě motivuje zlepšovat se ještě víc. A i když vím, že i odpočinek je potřeba, snažím se odpočívat aktivně a prokrastinovat efektivně – fotit, kreslit, psát, kutit, učit se (klidně i “nepotřebné dovednosti” jako kreslení nebo srbština) a udržovat kontakty a zájem.

1) korektury/editace: poslední měsíc v Rovnosti (možná mě ještě překecají na kousek ledna, uvidíme). Budu pokračovat v editaci sci-fi knihy Smrtelně chladný karpatský vítr. Nově dělám korektury jedné šikovné copywriterce a jednám i o dvou dalších zajímavých spolupracích – pokud něco z toho vyjde, budete to za měsíc vědět.

2) co budu psát: další články do časopisu Roots, jeden z nich by měl být rozhovor

3) co budu číst: asi se neudržím a přečtu další díl Temné věže, už mě to naprosto pohltilo. Baví mě i Pavel Šenkapoun a Masa a moc.

4) domeček: dokončit výklenek, sehnat dřevo na zimu, přesouvat a uklízet (nachystat místo na skříně, které sem přivezu z Brna), připevnit polici v kuchyni, otlouct zbytky omítky (i na stropě), pořídit nové dveře do kůlny. A pokud to půjde, vybetonovat základ pro novou příčku v kůlně (budoucí spíž/dílna). Počasí je zatím docela v pohodě, jediné, co se už nedá, je venkovní betonování a hlínování.

5) kreslení: jak už jsem psala, chci dokončit jeden rozdělaný obrázek

6) setkám se s bývalými spolužáky z FF MU

7) vyrobím si jemné síto a poličku na bylinky

8) nakoupím dárky a užiju si Vánoce

kamna šamot
vnitřek kamen (šamotové cihly s vyraženými číslicemi)

holub
první sníh a jeden zmrzlý holub

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *