Na čem pracuju: únor 2016

ukaž co dělášÚnor je takové dlouhé čekání na jaro. Poslední měsíc, kdy se moc nedá toulat po venku (nebo dá, ale vždycky jen krátce) a kdy jsem mohla jen čekat na katastr a převod mého domečku, jsem využila na hledání nové práce, okukování cizích domečků, vymýšlení plánů a učení se základům řezbářství…

Dvaadvacátý díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v únoru?

Na to, jak je únor krátký měsíc, toho bylo docela hodně. Až jsem se opět dostala do situace, kdy pro jednu práci nestíhám jinou. Navíc mi ještě zůstal doma stonající prcek, což mi trochu rozhodilo pracovní rutinu. Doufám, že v březnu bude líp.

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost a korektury a editace knihy Ondřeje Netíka.

2) co jsem četla: dočetla jsem Hodiny, potom jsem načala třetí díl Sanatoria od Ondřeje Netíka, jenomže je to hodně silná kniha, tak si ji dávkuju po malých soustech. Dál jsem četla Vzkvétání z nakladatelství Jan Melvil a teď jsem asi v polovině knihy Poutník u Tinker Creeku. Baví mě velmi, ráda bych si něco z toho odnesla do svého psaní.

Filmy: ještě jsem se vrátila k Alanu Rickmanovi ve filmu Closet Land. Surová dokonalost (nutno vidět v originále). Pak se mi líbil Poslední lovec čarodějnic s Vin Dieselem a trochu rozporuplné pocity jsem měla z filmu Parfém: příběh vraha. A pak muzikál Into the woods. Písničky hrůza, trochu víc mě zaujalo originální protáhnutí děje nad rámec známých pohádek.

3) psaní: podařilo se mi sepsat recenzi na knihu Hodiny a článek o dalším nobelistovi. Na Jiný proud jsem napsala seznam fašankových veselic a další díl seriálu o historii zemědělství. Mimo toho jsem stvořila povídání o termosce v rámci výběrového řízení (o tom ještě pár slov dál).

4) vlastní kniha: ujasňuju si postavy a podrobnosti k ději. Přepsala jsem první napsané stránky do ich formy, myslím, že to sedí líp. Mimo rychlých poznámek jsem sepsala další asi 4 strany, ale pořád to píšu stručně s tím, že k tomu v budoucnu doplním detaily. Hlavou mi lítají nápady jako útržky akčního filmu, ale času na zapisování je minimum.

5) weby: Tichý koutek 1518 UN/ 2931 návštěv (což sice není rekord, ale i tak mám radost, protože už druhý měsíc můžu říct, že přichází průměrně víc než 100 lidí denně). Jiný proud 585 UN/ 705 návštěv.

6) domeček: schrastila jsem potřebné peníze, podepsala smlouvu a teď netrpělivě čekám, až se převod vyřídí na katastru. A sepisuju svoje postřehy, zkušenosti a plány (do nového, krásného bloku, který jsem dostala jako dárek k svátku).

7) hledání nové spolupráce: hledala jsem a nejvíc se mi zalíbila možnost psaní pro e-shop BatohyBrašny.cz. V rámci prvního kola výběrka jsem za úkol napsala esej na téma + kritiku eshopu (cca 3 půldny práce), ve druhém kole na pohovoru už jsem nezabodovala. Když mi ale prozradili, že bych se víc než psaní věnovala práci v obchodě a ve skladu, byla jsem ráda, že to nevyšlo. Btw. na slíbenou zpětnou vazbu čekám už druhý týden.

Když jsem si to potom srovnávala v hlavě, vzpomněla jsem si, jak mi Ondřej N. říkal, že to prostě dělám blbě. Že si mám nejdřív ujasnit, jakou práci chci, a až na to budu připravená, tak přijde. Což o to, já bych věděla – psát články jako třeba na Jiný proud, jen za to dostávat zaplaceno. No a hned druhý den mi volal šéfredaktor časopisu… Ale o tom zase příště.

8) pokračuju ve zlepšování angličtiny, v Duolingu jsem na úrovni 11. Mimo to jsem si našla i ten vysněný kurz srbštiny (na Memrise), tak zkouším základy. Takový dobrý způsob prokrastinace…

9) trochu jsem probrala oblečení a knihy a snažím se postupně zbavit toho, co nepotřebuju. Při probírání oblečení jsem zjistila, že mám jen asi 3 trička, která nosím pořád dokola (+ dalších asi 5 “na doma” a “na spaní”), že ten zbytek bych nejraději vyhodila a pořídila si místo nich jiné – takže úkol na březen.

10) naučila jsem se základům řezbářství pod vedením Petra Novotného – vydlabala jsem si svoji první lžíci. Reportáž + fotky najdete v článku Řezbářský workshop na Modré výšině.

11) poslední únorový víkend jsem zajela okouknout domeček Míše a Mira, který je v podobném stavu jako ten můj. Tedy byl, před 8 měsíci, takže se můžu poučit. Zrovna dělali drenáž v podlaze, jsem moc ráda, že jsem to mohla vidět na vlastní oči (a trošku jim s tím pomoct).

Co mě čeká v březnu?

Plány jsou veliké, ale hodně záleží na počasí. Už se nemůžu dočkat, až přestanou plískanice a zem se rozvoní… Bude práce na domečku, budou bylinkové výlety a budou cesty, které potřebuju projít, abych je pak mohla popsat ve své knize.

1) korektury/editace: korektury pro Deník Rovnost a korektury a editace knihy Ondřeje Netíka (už ji chci dokončit).

2) co budu číst: až dočtu Poutníka u Tinker Creeku (a Ondřejovo Sanatorium), tak bych chtěla něco s akčním dějem, do kterého bych se zabrala a nic neřešila – asi Juraj Červenák, Le Guinová nebo Stephen King.

3) psaní: určitě recenzi na Vzkvétání a něco o Velikonocích. Navíc dopisuju článek do časopisu a postřehy a zkušenosti o kupování domku přes realitku. Pokračovat chci i v práci na vlastní knize.

4) domeček: čekání na katastr a na převod, první pobyt a první úpravy. Komín, spaní, kuchyň, zahrádka, voda, odpad… Do konce měsíce to tam chci zprovoznit pro sebe i pro návštěvy. A užít si tam Velikonoce.

5) DP za rok 2015 + změna trvalého bydliště + další byrokracie okolo

6) prodej oblečení na bazárku a nákup “nového” (potřebuju hlavně trička a pracovní kalhoty), včetně nových bot (fakt už nemám jediné, do kterých by mi neteklo)

7) je jaro a já chci (naprosto vážně) začít cvičit, potřebuju to kvůli zádům i celkové fyzičce, která mi za poslední roky strávené u počítače nějak rychle zmizela… Plán je, abych se min. každý druhý den hýbala. Cviky na core, chůze nebo běh. Nebo práce, samozřejmě.

8) výlety: mám v plánu kyjovské muzeum, hradiště Haluzice a o Velikonocích Cimburk. Každopádně někam do lesa + na bylinky.

Kdo chce jít se mnou?

kos

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *