Na čem pracuju – únor 2020

Celý únor jsem řešila jen tři věci: povídku pro soutěž OSKar, operaci (kastraci) kočičky … a únavu. Za podzim a ledový leden, konečně v relativním teple (16-20 stupňů v obytné kuchyni, namísto lednových 5-12). Zabrat mi dávala i koťátka, která asi láká jaro, a tak od uzdravení kočky lítají dveřma ven a zase domů… Ale jsem ráda, že lítají. Týden jsem se dívala na kočku, která se po operaci jen pomalu stavěla na nohy… a to nebyl veselý pohled…

Šedesátý třetí díl rubriky, inspirované knihou Ukaž co děláš od Austina Kleona. Dřív každý týden, teď už jen jednou za měsíc píšu o tom, na čem jsem posledních 30 dnů pracovala, co se mi podařilo a co ne, a jaké mám plány na další období.

Co jsem dělala v únoru?

1) korektury: korektury pro časopis Roots

2) co jsem četla: Stephen King: Závan klíčovou dírkou (cyklus Temná věž, opět 5/5, příběh v příběhu v příběhu…)

Co jsem viděla: Ready Player One: Hra začíná (2018) *** Chřipka / Gamgi (2013) *** Ip Man: Zrození legendy (2010) *** U mě dobrý (2008) ****/***** Kalamita (1980) ****

3) co jsem psala: článek o šalvěji a povídku do soutěže OSKar (po skončení tajného hlasování o tom napíšu víc)

4) domeček a hlína: v prvních dvou dnech jsem dokončila výklenek v kuchyni, vyklidila místo a do kuchyně si přinesla postel. Vyklidila jsem odporný bordel, který byl na stropě kuchyně, a místo něj tam položila 5cm desky polystyrenu. Od té doby jsem relativně v teple, kuchyň jde totiž na rozdíl od velkého obyváku bez dokončeného stropu docela dobře vytopit. Postavila jsem malý kousek zdi – příčky v obýváku, a malý kousek zídky kolem dvora.

Vyrobila jsem kuchyňské prkénko ze sto let starého prkna. Mám z něho radost. (foto na konci článku)

5) social life: 7. února jsem se setkala s ostatními hlínaři na brněnské konferenci na Stavební fakultě VUT.

6) pohyb: jen pár procházek

Co bude v březnu?

To nikdo v únoru netušil… což teda osobně moc nechápu. Situaci v Číně jsem sledovala cca od 20. ledna, situaci u nás / naši (ne)připravenost od února. Na konci února jsem napsala následující status na FB – a půlka lidí mi vynadala, že zbytečně straším a opisuju od “jedna paní povídala”.

Bohužel se velká část z toho ukázala jako realita… No nic, v současné chvíli začínám mít pocit, že situaci už bere vážně většina populace (roušky všem!) a probouzejí se i (někteří) politici a další lidi (vyzdvihnu pana Hamáčka, Prymulu a Šmuclera) a že to snad zvládneme relativně dobře. I když to bude ještě pár měsíců nebo i let bolet.

(Tohle píšu jako úplný laik, který jen sleduje, co se děje, nedělám si nárok na pravdu, je to pouze vyjádření mého názoru…)

Takže plány sice byly / ale karanténa je trochu změnila. Naštěstí ne moc.

1) korektury: korektury pro časopis Roots / + další subjekty (mám na ně teď víc času)

2) co budu číst: hlavně povídky ze soutěže OSKar a knihu o Magorovi

3) co budu psát: článek do časopisu Roots a něco na blog

4) domeček a hlína: každý den, kdy je pěkně a výhledově nemá další 3 dny mrznout, jsem chtěla stavět venku – zídku kolem dvora. Jinak jsem chtěla nejdřív ze všeho dodělat tu část střechy dřevníku, která už má i pozednice (takže 4 trámy, latě, folii a tašky) a až to bude, tak shodit kus staré zdi na zahradě a odvézt kontejnerem stavební odpad, pořezat dřevo a shodit druhou půlku dřevníku (nejdřív přenosit zbytek dřeva pod novou střechu). Mimo toho jsem se chtěla zbavit poslední hromady hlíny z minulého podzimu, dobourat příčku v domě, vybetonovat nové základy a začít stavět novou příčku.

/ asi budu zvládat skoro všechno i s karanténou (sama), pouze s výjimkou nové střechy na kůlnu –  trám sama nezvednu, a odvozu hlíny (potřebuju na to člověka s vlečkou) a stavebního odpadu. Snad si tak najdu čas i na další práci se dřevem.

5) social life: 2x deskovky u nás v kulturáku a dětský maškarní ples. Od vyhlášení karantény už se budu socializovat jenom přes internet (což mi jako extrémnímu introvertovi moc nevadí, spíš se mi docela líbí příležitost “jít” na koncert nebo přednášku, aniž bych musela mezi lidi… chybí mi jenom pár blízkých, nejbližších… a deskovky).

6) zdraví: ráda bych zase začala cvičit čchi-kung, běhat nebo jezdit na kole, ale uvidíme, jestli to vůbec půjde…

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *