Z nuly na 100 za 365 dní aneb Děkuji za návštěvu!

podběl

Tento blog jsem sice zakládala už víc než před rokem, ale aktivně jsem na něm začala blogovat až od září 2013. Obsah tvoří hlavně recenze a další povídání o literatuře a o různých náboženstvích (nejvíc o těch starověkých) a z menší části taky deník, reportáže z akcí atd. Aby všechny ty informace mělo smysl zveřejňovat, aby mělo vůbec smysl psát, jste pro tento blog (a pro mě) strašně moc důležití vy, čtenáři. Snažím se psát tak, aby vás to bavilo číst. Jak se mi to daří, to můžete posoudit jen vy sami… a tak trošku mi napovídají i statistiky, které se každým měsícem zvedají. DĚKUJI ZA KAŽDOU VAŠI NÁVŠTĚVU A PŘÍPADNÝ KOMENTÁŘ! Díky vám mám do psaní čím dál větší chuť a čím dál víc mi to přináší radost…

A teď už se dostávám k tomu, proč se článek jmenuje “Z nuly na 100 za 365 dní”. Když jsem na začátku září začínala aktivně psát, dala jsem si za cíl psát tak, aby si na blog do roka a do dne každý den našlo cestu průměrně 100 čtenářů. Na začátku září to totiž bylo skutečně nula, nebo mozná jeden, já sama. Dnes, po sedmi měsících, to začíná vypadat, že to možná bude i dřív než do roka a do dne. Proto dneska píšu takový menší souhrn statistik.

Pokud vás čísla nudí, přeskočte prosím až na závěr, kde najdete moje plány do budoucna, nebo rovnou na další článek. Příště už nebudu statistikám věnovat tolik prostoru, ale připojím je k jinému článku, nebojte…

Září 2013

Na blog si našlo cestu 67 unikátních návštěvníků (UN), kteří sem přišli na 94 návštěv. Nikdo z nich se tedy příliš nevracel. Nejčtenější článek byl Nedělní To Read List číslo 1.

Říjen 2013

Tento měsíc byl ještě trochu slabší – 31 UN a 86 návštěv. Nejčtenější článek byla Religionistika – věda o náboženstvích, který jsem napsala v dubnu 2013. Nejčtenější říjnový článek byl Podzimní tag.

Listopad 2013

Díky nejčtenějšímu článku, kterým byla reportáž z MoontribeFestu, vyskočila poprvé návštěvnost na 206 UN a 433 návštěv, což je průměrně 14 čtenářů denně. Za návštěvnost vděčím i Brabikate a jejímu seznamu knižních blogerů a přijetí blogu do Klubu snílků.

Prosinec 2013

Počet unikátních návštěvníků klesl na 168, což mi ale příliš navadilo, protože počet návštěv stoupnul na 806. To znamená, že návštěvníci se začínají vracet (průměrně se každý člověk vrátí 5x za měsíc). Průměr stoupnul na 26 čtenářů denně.

Nejvíc jste četli Nedělní To Read List 5 a recenzi na knihu To jsem já, Edáček od Eduarda Limonova.

Leden 2014

V lednu přišlo 146 UN a 881 návštěv, což opět znamená, že se někteří čtenáři opakovaně vracejí – čehož si nesmírně vážím! Průměrně je to 28 návštěv za den. Nejčtenějším článkem bylo Bilancování 2013 – nové zkušenosti a medailonek Egona Bondyho. Slovo, které vás sem nejčastěji přivedlo z vyhledávačů , bylo “sekta” – doufám, že článek o sektách vám pomohl najít odpovědi, které jste hledali…

Únor 2014

Na tento měsíc jsem měla smělý “plán” – doufala jsem, že návštěvnost poprvé překročí číslo 1000. Nepřekročila, možná i kvůli tomu, jak je únor krátký. I tak ale přišlo 167 unikátních návštěvníků, kteří vykonali 801 návštěv, což je stejný průměr jako za leden.

Nejčtenější byl jednoznačně článek o nejlepších článcích za poslední měsíc Top články za leden a z recenzí první díl Sandmana Preludes and Nocturnes.

Březen 2014

Tento měsíc byl naprosto úžasný! Přišlo 329 UN, 1487 návštěv (což je víc než za celý rok 2013!). Průměr je tedy 47 návštěv denně. Díky za to! Svoji zásluhu na tom má i fakt, že jsem napsala hned 2 reportáže ze skvělých akcí, které nakonec měly i nejvyšší návštěnost – Tanec a handicap, den první a Guerilla Poetring. Nejčtenější literární článek byl medailonek Paula Verlaina. Z vyhledávačů vás sem nejčastěji přivedlo slovo “kniha”, stejně jako minulý měsíc.

Když to shrnu, tak průměrná denní návštěvnost v jednotlivých měsících roste – sice nepravidelně, ale roste: 3-2-14-26-28-28-47 návštěv za den. Ještě jednou díky vám!

Do budoucna

Do budoucna bych samozřejmě chtěla zaujmout další čtenáře. Čím?

1) chtěla bych psát víc recenzí na knihy. Poslední dobou se mi to docela daří, i když to zatím moc nevypadá, protože jich mám “v šuplíku” napsáno víc, než jsem zatím uveřejnila (Hříšky bílé lišky a Achilleova píseň čekají na “pokyn shora” podle požadavků dárců recenzních výtisků).

2) chodit na literární i jiné akce a psát reportáže. Poslední měsíc byl přímo ukázkový a už si plánuju další akce.

3) začít psát o osobním rozvoji – toto téma mě zajímá čím dál víc, a myslím, že nejen mě. Navázala jsem spolupráci s nakladatelstvím Baroque Partners, které vydává právě knihy osobního rozvoje, takže první článek (recenze) na toto téma bude už brzy!

4) navázat spolupráci s dalšími lidmi/weby, kteří se zabývají literaturou, osobním rozvojem nebo alternativním životním stylem. Už jsem poslala 2 poštovní holuby různými směry (jeden směr je literatura a druhý osobní rozvoj) a teď čekám na odpověď.

5) přidat vlastní tvorbu. Zajímavé je, že i když jsem nikdy nenapsala nic delšího než je článek na blog, poměrně hodně lidí si o mně myslí, že dokážu napsat knihu, nebo přinejmenším delší povídku. Já si to myslím taky. Už je načase, abych s tím konečně začala. Prozatím tu můžu zveřejnit moje kratší výtvory a mimo toho bych strašně ráda začala pracovat na povídce, kterou poté pošlu do literární soutěže, sborníku… a tak. Tohle jsou spíš dlouhodobější plány a závisí i na tom, jak se mi bude celkově dařit, abych vůbec měla na psaní prostor.

6) a jedno prozrazení na konec: vymyslela jsem koncept série článků, kterou pracovně nazývám Literární toulání. Nechte se překvapit!

7) sedmý bod nechám na vás.

O čem chcete, abych psala???

Jaká recenze vám tu chybí nejvíc?

A co vám tu naopak vadí, nebo co bych měla do budoucna zlepšit?

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

4 replies to “Z nuly na 100 za 365 dní aneb Děkuji za návštěvu!”

 1. Gratuluji, jsem ráda, že ti blog prospívá. 🙂

  Pokud bych do něčeho rýpala, tak možná do pozadí. Ta fotka na pozadí je sice krásná, ale blbě se to na tom čte. Zkus říct třeba Wulfricovi, myslím, že by ti nějaký hezký zelený vzhled se stromečky udělal. 🙂

  1. Lenny says:Author

   Ono by asi stačilo, kdybych to pozadí pod písmem udělala míň průhledný nebo třeba tmavě zelený. Díky, zamyslím se nad tím.

  2. Lenny says:Author

   Tak jsem prozatím zkusila zlepšit čitelnost zvětšením a změnou písma – už jsem to chtěla udělat dávno, ale pořád jsem se nemohla prohrabat CSS kódem. Snad je to lepší. Až bude čas, zkusím ještě najít to zneprůsvitnění pozadí.

 2. […] na tom byl v dubnu tento blog? Opět vás přišlo o trošku víc než minulý měsíc – 364 unikátních návštěv, 1599 návštěv, denní průměr 53 lidí. Mám obrovskou […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *