Podzimní TAG (She is a Bookaholic)

Tento TAG jsem našla u TerryDV z blogu She is a bookaholic. Jeho součástí je i otázka na 3 knihy, které bych si chtěla přečíst, takže příspěvek rovnou zařazuji i do rubriky “To Read List”.

Chystám také hned 3 recenze na odborné knihy a navíc novou rubriku, takže tu bude přes podzim pěkně živo – aspoň to mám v plánu…

A teď už otázky a odpovědi tagu:

1) Jaká je tvoje oblíbená podzimní věc?

Mám ráda celý podzim a speciálně atmosféru kolem Samhainu, takže pokud mám říct jednu věc, budou to oranžové dýně.

2) Která kniha v knihovně ti připomíná návrat do školy?

Kdybych měla v knihovně Harryho Pottera, byl by to právě on. Z knih, které tam mám, mi školu nejvíc připomínají knihy z edice Religionistika MU, konkrétně třeba Filosofie náboženství: Pokus o typologii od Břetislava Horyny a Heleny Pavlincové.

3) Najdi knihu ve své knihovně, která svojí obálkou připomíná podzim.

Barvou mi podzim připomíná kniha Sňatek mezi Východem a Západem (Bede Griffits) a atmosférou Prohlédni si tu zemi (Václav Cílek).

 

4) Jaký je tvůj oblíbený horor/halloween film?

Horory moc v lásce nemám, ale líbila se mi Záhada Blair Witch a Ospalá díra.

5) Které knihy, vycházející na podzim, se nemůžeš dočkat?

Haruki Murakami: 1Q84 – kniha 3 (už je v předprodeji, měla bych si pospíšit)

6) Kterého filmu, vycházejícího na podzim, se nemůžeš dočkat?

Sedmý syn, Thor: The Dark World a nevynechám ani Hunger Games: Catching Fire.

7) Které 3 knihy si chceš během podzimu přečíst?

Neil Gaiman – Sandman: Doll’s House

Po seznámení se Sandmanem v díle Preludia a nokturna vím, že si musím přečíst celou sérii. Už ji mám v knihovně rezervovanou… Sandman je neuvěřitelný sympaťák, Neil Gaiman střídá žánry a míchá fantastický příběh s černým anglickým humorem… co víc si přát.

Catherine Kaputa – Staňte se značkou

Knihu jsem už začala pročítat, v knihovně ji mají jen prezenčně, takže si tam musím zase brzy zajít. Je o tom, jak sám ze sebe udělat žádané značkové zboží. Zboží, o kterém si váš trh myslí jen to nejlepší. Dokonalá kniha pro osobní rozvoj, další kamínek do mozaiky, něco co by si měl prostudovat každý, kdo se chystá vrhnout na pracovní trh.

George R. R. Martin & Lisa Tuttle – Křídla snů

Autor Hry o trůny píše o dívce, která se touží stát letcem. Podle reakcí čtenářů není příběh tak záživný jako Hra o trůny, ale chci tomu dát šanci. Rozhodně se chci alespoň podívat na konec, jestli tentokrát hlavní hrdinka přežije. Beru s sebou jako oddychovou četbu do šaliny. V případě nudnosti vyměním za něco jiného.

8) Jaké mám plány na listopad? Tato otázka už není součástí tagu, vymyslela jsem ji sama pro sebe, protože je konec měsíce října a čas na bilancování.

Na začátku října jsem si zapsala několik velkých úkolů a cílů. Část z nich se týkala zlepšování mé finanční situace, část práce na tomto a mém druhém blogu. Prostor pro podrobnosti bude v nově připravované rubrice “Kaizen aneb Z nuly na sto za jeden rok”, kde se chci podělit o to, jak pracuju sama na sobě a na svých projektech. Sem chci napsat pouze to, že na druhém blogu se mi podařilo dosáhnout návštěvnosti 200 UN, tady ale zatím jen 25 UN. Zvládla jsem konsolidovat svoji finanční situaci a kompletně předělat svůj druhý web do snad už profesionální podoby, nezvládla jsem ale pravidelně psát a recenzovat. To chci rozhodně zlepšit.

Cílem pro listopad proto je (mimo toho, že si chci udržet práci, kterou jsem získala): hodně číst a hodně psát. Nejlépe každý den jeden článek nebo recenzi. Zaplňovat blog.

V nejbližší době se můžete těšit na recenze knih Sandman: Preludes and Nocturnes, Keltské Čechy, Tekutá láska a Vznik Evropy. Poslední tři by měly vyjít ještě na portálu Vaše literatura. Chystám i několik recenzí filmů a seriálů, které mě v nedávné době uchvátily – seriál Vikingové, filmy Vesnice, Hunger Games, Osamělý jezdec a hlavně The Life of Pi, ze kterého se pořád nějak nemůžu vzpamatovat…

 

 

Co plánujete vy?

Zapojte se do tagu!

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Co na to říkají ostatní?

Připoj se k diskusi

2 replies to “Podzimní TAG (She is a Bookaholic)”

  1. TerraDV says:

    Ahoj, jsem moc ráda, že jsi se také zúčastnila TAGU. Máš zajímavý odpovědi. 🙂

  2. […] Tento měsíc byl ještě trochu slabší – 31 UN a 86 návštěv. Nejčtenější článek byla Religionistika – věda o náboženstvích, který jsem napsala v dubnu 2013. Nejčtenější říjnový článek byl Podzimní tag. […]

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *