To Read List XI

sxc 3 booksTaké si po odložení dočtené knihy vždycky kladete otázku „a co číst teď“? Hledáte po internetu i po svých známých inspiraci jako honicí psi svoji kořist? Potom jste ve správný čas na správném místě! V této rubrice každý týden najdete 3 knihy, které jsem s nadšením přečetla nebo si je rozhodně chci přečíst. A navíc se dozvíte i to, jak se mi daří plnit svoje To Read přání z minulých týdnů.

1) Robert Holdstock: Keltika

Robert Holdstock patří k mým nejoblíbenějším spisovatelům a Kelti k mým neoblíbenějším tématům. Proto se sama sobě divím, že jsem tuto knihu ještě nečetla. Jde o první díl ságy Merlinův kodex. Věčně mladý poutník Merlin se v ní setkává s Iásonem. Mytologie a skvěle vykreslená psychologie postav, okořeněná napětím a magií – už se těším.

2) Ursula K. Le Guinová: Čaroděj Zeměmoří

Z anotace: “Čaroděj Zeměmoří je prvním románem cyklu o Zeměmoří – fascinujícím světě stvořeném Velmistryní žánru SF&F Ursulou K. Le Guinovou. Knihy o Zeměmoří jsou často porovnávány s Tolkienovou Středozemí nebo Lewisovou Narnií…” Rozhodla jsem se, že si doplním vzdělání a přečtu knihy, které jsou dneska už klasika. V tom případě nemůžu Čaroděje Zmemoří vynechat! Autorka, která za knihu obdržela hned několik cen, se ve svých knihách snaží vyzdvihovat toleranci a staví se proti antropocentrickému pohledu. Velmi zajímavé!

3) Andrew Matthews: Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchu

Od Matthewse jsem přečetla Následujte své srdce a jeho styl se mi hodně zalíbil. Teď bych si ráda přečetla další jeho knihy a začít chci tou s názvem Jak vycházet s lidmi k vlastnímu prospěchu. Ne že bych chtěla, aby se ze mě stal někdo, kdo ostatní jen využívá – to ostatně od Matthewse ani nečekám. Podle názvů kapitol, které mě zaujaly (Když se bereme příliš vážně, Přestaňte hrát hry, Přinášet lidem štěstí), si myslím, že půjde přesně o takovou knihu, kterou si teď potřebuju přečíst. Už jsem si ji objednala.

Vlastně jsem si už objednala všechny 3 knihy z dnešního To Read Listu… Každý den strávím minimálně 2 hodiny v MHD – a tak čtu jako o život. Momentálně Svobodnej národ od Pratchetta a od zítřka se pustím do Sandmana číslo 2. Už jsem ho jednou zkoušela číst v angličtině, přečetla jsem první kapitolu a pak jsem neměla sílu pokračovat, takže jsem si ho potom raději pořídila v češtině. A zrovna jsem na to dostala chuť.

Co se týká recenzí, včera jsem napsala jednu na Následujte své srdce a další plánuju v co nejbližší době. Už se mi tu kupí přečtené knihy, takže se můžete těšit – jen ještě nevím, jestli první bude Mievillovo Město a město, Stín modrého býka od Leonarda Medka, Pí a jeho život nebo Kejklíři léta… Jo, to už se mi dlouho nestalo, že bych víc četla než psala. A to se ještě navíc chci pustit do psaní jedné povídky…

 

Líbilo se? Pomohlo? Sdílej!

Chci napsat komentář

Napsat komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *